Çok özel bir Android geliyor!

Yepyeni ve çok özel bir Android sürümü için hazırlıklar başladı... İşte o sürüm ve farkı...

Çok özel bir Android geliyor!

Gizli dosyaları telefonlarında saklamayı planlayan Amerikan hükümeti ve Amerikan ordusu, ilginç bir karar aldı. CNN'e konuşan bir kaynağa göre ABD ordusu ve hükümeti, kendilerine özel bir Android işletim sistemini geliştiriyor ve bu Android'ün özel sürümünde, kablosuz ağlar üzerinden bazı gizli dokümanlar da yer alacak.

Daha önce ABD hükümeti çalışanlarına ya da askeriyedeki görevlilere güvenlik riski gerekçesiyle akıllı telefon kullandırmama yolunu tercih ediyordu. Zira özellikle hacker'ların olası saldırılarına karşı devlete ait gizli dosyaların ele geçirilebilme ihtimali söz konusuydu.

Hükümetin Android'i tercih etmesinde özellikle ihtiyaca göre şekillenebilen yapısı önemli rol oynadı; zira güvenliğin maksimum seviyede sağlanması gereken bir işletim sistemi, yine Android'in üzerinde çalışılarak sağlanabilirdi. Bunda Android'in açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olmasının rolü büyük elbette. Aynı durum Apple'ın iOS işletim sistemi için geçerli olmadı; zira Apple, hükümete iOS'un çekirdeğine ulaşma konusunda yetki vermekten taraf değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Andoroit i lanse ederken linux terimini hep es geciyorsunuzki zira google linux cekirdegine kendi programlarını yazılımlarını entekgre ederek geliştirmiştir bu sistemi tıpkı bi pardus bi ubuntu vs linux dagiimlari gibi.
linux sistemin esnek yapısı her alanda kullaniliyot ve yayginlasiyor.malesef pc lerde halen istediği başarı yakalayamadı.ama dünya genelindeki işletim sistemiyle çalışan cihazları baz aldığımızda linux windows ve mac os a göre açık ara liderdir.

Doğru stratejilerle Pardus da Türkiye'de her alanda kendine yer bulacaktır. Artık konsept değiştı. Android gibi şık, sade, basit, hafif, hızlı, güvenli, pratik ve hiçbir sorunu olmayan bir masaüstü sistemine ihtiyaç var. TUBITAK bunu kolayca gerçekleştirebilir...

Sen de yorum yaz