Çok tartışılan Facebook, bu kez alkışlanacak

Sık sık olumsuz haberlerle gündeme gelen Facebook, bu kez alkışlanacak bir olayla gündemde...

  • Selim Öztürk
Facebook sayesinde üç holigan yakalandı!
Facebook: Bu kez de suçluların kabusu oldu.

Dünya genelinde milyonlarca kayıtlı kullanıcısı bulunan sosyal ağ sitelerinin lideri Facebook, bu kez kullanıcı sözleşmesiyle ya da hakkında açılan davalarla değil, suçluların yakalanmasına katkıda bulunması nedeniyle gündemde.

Amerika Birleşik Devletleri'nin 50 eyaletinden biri olan Maine'deki polis ekipleri, bir süredir Hilton Garden'da bulunan bir kaplıcaya zarar veren ve yaklaşık 1000 Dolarlık zarara neden olan genç yaşlardaki üç holiganın izlerini takip ediyordu.

İlerleyen günlerde arama faaliyetlerine hız veren polis ekipleri, sonunda çareyi otelin güvenlik kameralarından çekilen görüntüleri kendi açtıkları Facebook sayfasına koymakta buldu. Facebook'a koyulan bu fotoğraflara dikkatle bakan bazı Facebook kullanıcıları ise dedektiflere fotoğraflarda yer alan gençleri tanıdığını bildirdi ve çok geçmeden yaşları 15 ve 16 arasında değişen üç genç polis ekiplerince gözaltına alındı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yaşasın FACEBOOK!

hemen erişime engelleyin :))) bize yaramaz böyle şeyler :)))

Bu ilk değil.Facebookun daha ilk günlerinden başlayarak,dünyadaki hemen hemen bütün emniyet ve istihbarat birimleri bu platformu kullanarak aradıklarının izini sürüyorlar ve aradıkları kişi de bir şekilde Facebooka bulaşmış ise enseleniyorlardı.Bunların çoğundan haberimiz bile olmuyordu.Ancak terazinin öte tarafında, yeni bir örnekte de daha önceki gün İstanbul-Pendikte yine aynı platformu kullanarak sevdiği kızın adresine ulaşarak onu canavarca katleden genç te var.Burası adeta bir 'cangıl' gibi.Girenlerin son derecede dikkatli olmaları gerekiyor.Bence içine hiç girmemek güvenlik açısından daha iyi. Kişisel verilerini herkese açık olan böyle platformlara vermek ne kadar akıllıca.Bunu tartışmakta yarar görüyorum.

turhan beye kesinlikle katılıyorum..

facebook spr bi site bende çok seviyorum her yönüyle spr

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play