Çok ucuz Nokia 105 resmi olarak tanıtıldı!

Microsoft, yeni çok uygun fiyatlı telefonunu "Nokia" markasıyla tanıttı! İşte yeni Nokia 105...

  • Zeynel A. Öztürk
Çok ucuz Nokia 105 resmi olarak tanıtıldı!

Dar bütçeli tüketicileri cep telefonu sahibi yapmak isteyen Nokia, 2013'te Nokia 105 gibi çok uygun fiyatlı telefonlarını ortaya çıkarmıştı. Firma, Microsoft tarafından satın alınmadan önce kameralı 108'i de yalnızca 29 dolara satışa sunmuştu. Daha sonra Microsoft, Ağustos ayında Nokia 130'u ortaya çıkarmıştı.

Bugün ise Microsoft, yeni bir Nokia 105 ve onun çift SIM kartlı sürümü 105 Dual SIM'i tanıttı. Microsoft'un cihazın adında ve modelinde değişiklik yapmamış olması ise şaşırtıcı. Yani yeni Nokia 105'i eskisinden ayırmak için başındaki "yeni" kelimesine bakmanız gerekiyor. Yeni 105, önceden de olduğu gibi gelişmekte olan piyasaları hedefine alıyor. Ancak Microsoft'un telefonu bazı piyasalara ikinci telefon veya acil durum telefonu olarak sunacağı söyleniyor.

Tahmin ettiğiniz gibi Nokia 105'in özellikleri oldukça basit. 2.000 kişi depolayabilen telefon, Snake Xenzia ve Bubble Bash 2 oyunlarıyla beraber geliyor. Pil ömrüyse etkileyici görünüyor. Tek SIM kartlı model, 800mAh piliyle 35 gün bekleme modunda kalabiliyor ve 15 saat konuşma süresi sunabiliyor.

Series 30+ işletim sistemiyle çalışan Nokia 105, 1,45 inç'lik bir LCD ekran, 3,5mm kulaklık girişi, üst tarafında entegre LED fener ve microUSB şarj adaptörüyle geliyor. Yeni Nokia 105, belirli bölgelerde cam göbeği, beyaz ve siyah renk seçenekleriyle, vergiler hariç 20 dolara satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ekranı qad olmaıydı. çöp :)

@kmlhyt Bir de doğru düzgün yazarsan yapmaya çalıştığın espri anlaşılır. Yazman gereken:Ekranı Quad HD olmalıydı.

@kmlhyt ahhahhaahaha geleneksel android kullanıcısı yalnış anlama sözüm sana değil

@03 Haziran 2015 19:40 yalnış değil yanlış olacaktı :)

@kmlhyt gad ne ya adam gibi ne işe uyaradığını söylede bilelim yani

benim kulağımda duymam için makina var hands-free si yoksa bana yaramaz varsa bide sesi güçlüyse başka bi şey istemem hemen alırım

@04 Haziran 2015 13:28 sesi ve hoparlör süper

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play