En çok uygulama artık Android'de!

Android, bir türlü yapamadığını sonunda yaptı, uygulamalarda da iOS'u geride bıraktı!

  • Cem Şancı
Android uygulamalarının sayısı aldı başını gitti

Google Play ve AppStore arasındaki rekabette yeni bir döneme giriyoruz. iPhone piyasaya çıktığından beri uygulama sayısı bakımından lider olan Apple, ilk kez 2014 yılında Android tarafından geçildi.

2014 içinde, Google Play'deki uygulama sayısı 1.430.000 düzeyine ulaşırken iOS uygulamalarının sayısı 1.210.000 düzeyinde kaldı. Ancak piyasadaki genel yorumlara göre, Apple uygulamalarının sayısı daha az olmasına rağmen kaliteleri daha yüksek. "Çöp uygulama" sayısı daha az. Yine de Android uygulamalarındaki artış, bu platformun dünya çapındaki hızlı yükselişinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

2014 içinde hızlı yükseliş gösteren bir diğer uygulama marketi de Amazon AppStore. Amazon ve BlackBerry cihazlarının kullanabildiği uygulamaların yer aldığı bu pazardaki artış sayısını özellikle BlackBerry için önemli bir destek olduğunu hatırlamak lazım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Büyük kısmı çöp uygulama olduğundan istediği kadar geçsin.

Android çoğu çöp İOS tada çöp app var en iyisi windows phone! Virüs bulaşma riskide yok.

uygulama olmayan uygulamaları çıkartsanız app storeın tırnağı olamaz :'D

her iki markette de gameloft glu gamevil ea 2k games'in oyunlarından başka oyun indiriyormuş gibi yorum yapmaya başlarlar millet. Windowsphone marketi hariç mağlum onlar candy crash 'a talim.biraz para verip fruit ninja alsınlar hatta. kaderlerinde var.yazık.

Çocuk bile yazılim yapsa play markette yayınlanıyor. Coğu cöp uygulama

Windows Phone mağazası 525.000 oldu bilin istedim

@14 Oca 2015 18:11 bilmemizi istedigin icin saol her kimsen

yani desenize en çok çöp yığını yine android de :)

beklenen sonunda oldu tabi ios6 yı bozarsan

Windows'un toplam 560 bin...Android kullanırken doğru uygulamayı bulmak için 20 tane çöp indirip sonra kaldırırdım. Eleme yapsan 300bine düşer. Şu an Windows Phone kullanıyorum aradığımı çok rahat buluyorum. Çok kullanılan 2-3 uygulama sadece diğer platformlara göre, aceleye getirilmiş ve ufak eksiklikleri var. Tek dezavantajı bu. Uygulamalara gelecek güncellemeyi bekliyor. Bunun dışında diğerlerinden daha iyi diyebilirim. Uygulama sayısı bence kıstas olmamalı, kaliteye de bakılmalı.

@14 Oca 2015 19:29 hay anlamıyorum bu kadarını windows phone hnin kurucusu senmisin de böle övüyon kullanın diye reklamını yapıyon kaç para alıyon peki.

@14 Oca 2015 23:33 sen de dandriodcisin sanırım , windows u sevenleri kötülemek için kaç para verdiler...

Apple geliştiricilerden aldığı yıllık 100$ ücretten vazgeçmeli. Android ve Windows Phone hesabı ilk açarken 25$ gibi bir para ödüyoruz ve sonsuza kadar kullanabiliyoruz. Apple'ın uygulama yayınlandıktan sonra 2 hafta test sürecinden geçmesi ve yıllık 100$ ücreti, çöp uygulama yapan geliştiricileri caydırdığı için daha kaliteli tabi ki.

androidin saçma sapan müzik indirmeyen müzik uygulamaları var. TABİKİ App Store daha iyi

Android işletim sistemli telefonların en pahalı amiral gemisi denen telefonlarını kullanıpta telefondan nefret etme noktasına gelmişken birden windows Phone geçen biri olarak diyorum ki android i kapımın onunden geçirmem..

Sen de yorum yaz