Çöken PC'ye uzaktan tamir

PC'leri çöken kullanıcılar, AirTies ve Intel'in geliştirdiği modem ile, tek tuşla yardım alabilecek.

'Vpro' teknolojili modem
'Vpro' teknolojili modemler ile uzaktan PC arızaları tek tuşla giderilebilecek

AirTies ile Intel firmalarının birlikte geliştirdiği "vPro" teknolojili modem sayesinde, bilgisayar arızaları uzaktan tek tuşla giderilebilecek.

Kablosuz iletişim, kablosuz ağlar ve geniş bant internet erişimi konusunda çalışmalar sürdüren AirTies firmasının Pazarlama Müdürü Hatice Ayan, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, modemin, bağlı bulunduğu bilgisayarların virüs saldırısına maruz kalması durumunda bile, kullanıcı çalışmaları devam ederken, teknik destek ekibine haber verdiğini ve onarımın eş zamanlı olarak başladığını söyledi. Ayan, şunları kaydetti: "Bir gece vakti, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda bilgisayarınızın çalışmadığını düşünün. Windows'u açamıyorsunuz, kurtarma araçlarına ve internete erişemiyorsunuz. Intel'in geliştirdiği 'vPro' teknolojisi ve AirTies sayesinde artık bu korkutucu durumda, yalnızca modeminizdeki bir tuşa basarak yardım alabilir, bilgisayarınızın BIOS seviyesine kadar uzaktan onarılmasını sağlayabilirsiniz."

AirTies, Intel ile birlikte bir yıldır sürdürdüğü AR-GE çalışmaları sonucunda, dünyada ilk kez kullanıcıların tek bir tuş ile teknik destek talebinde bulunacakları bir modem üretti. Haziran 2008'de piyasaya çıkacak 'vPro' teknolojiye sahip modemler ile son kullanıcı ve KOBİ'ler için çözüm odaklı 7x24 teknik destek artık mümkün olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

yaw bizim Türklerde kafa çalışıyomuş yakında yapacaklar bakalım bişiyler ama biz görebilcezmi :D

sınırlı internet aracılığıyla tamir ettirilecekse zaten kota aşımı yüzünden teknik servisle yanı fiyata denk gelecek.

adamlar yapıyoo yaw:D

piyasayı neden Tekel alıyor varsayalım benim modemim airtires değil o zaman ne olucak bu resmen piyasada patron olma konumudur lütfen daha global markalarla da çalışmalar yapsınlar ! öyle değil mi sevgili chip ?

Türk telekomun verdiği kablosuz modemlerin daha 64bit desteğini geliştirmemiş bir firmanın bununla nekadar destek vereceğinden şüpeliyim.

cok guzel bi proje olmuş, bravo Intel ve AirTies'a...

Çok iyi bir gelişme.Ben bile bilgisayarım çöktüğü zaman(genelde merakım dan kurcalayarak çökerttiğimden) bayağı bir uğraşla düzeltenbiliyordum.Ama bu yenilik çok iyi olur

bakalım daha neler görücez.....

heee güzel bir düşünce ve çalışma..ama haziranda çıkacak vpro modemlerin fiyatlarını görün ondan sonra yorum yazın bide:)

heee güzel bir düşünce ve çalışma..ama haziranda çıkacak vpro modemlerin fiyatlarını görün ondan sonra yorum yazın bide:)

teknik destek bedava ise guzel olur :)

bence de çok saçma. uzaktan windows ta kurulacak yani ha...:)

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir