Commodore 64 efsanesi iPhone'da yaşıyor...

Yılların eskitemediği Commodore 64 efsanesi bu kez çok farklı bir yerde karşımıza çıkıyor...

iPhone'a yeni oyunlar Commodore 64'ten!
C64 ile Commoder 64 oyunları artık iPhone'da

Apple, popüler olan akıllı cep telefonu iPhone için son zamanlarda uygulama bazında kılı kırk yaran koşullar ile hemen her hafta haber oluyor.

Bugün ise değişik bir uygulamaya ve onun vasıtasıyla oyuna izin verdi. Artık iPhone'larda Commodore 64 emulatorleri kullanılarak o eski, vazgeçemediğimiz, tetris-atari tadındaki oyunları oynayabileceğiz. Aslında bu durum Apple için bir ilk. İlk defa Apple bir emulatoru resmen onayladığını bildirdi. Tabi onaylanan yıllar öncesinde kodlanmış bir oyun için olsa da bu bir ilk.

Fakat kafaları karıştıran bir durum söz konusu. iPhone 3,0'da C64 emulatoru çevrimiçi satın alınıp rahatlıkla kullanılabilirken iPhone 2,0 SDK uygulamaların kendi kendine çalıştırılabilir yürütme özelliklerine karşı engel koyuyor.

Manomio bu durum bir güncelleme sayesinde düzeltileceğini bildirdi. Sadece 4.99 dolara satılacak C64 paketi içerisinde Emultor ve Dragons' Den, Le Mans, Jupiter Lander, Arctic Shipwreck ve Jack Attack adında 5 adet oyun da bulunuyor.

Güncelleme:
Apple şu an için emulatörün satışını durdurmuş durumda ve Manomio'nun vaat ettiği değişiklikleri yapmadığını söylüyor.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

apple artık himalaya dağlarını sabunluyor, başka söze ne gerek var

iphonun islemcisinden daha yavas bir islemci ile Namco emulatorunda tekken oynamistim sonucta bunda yeni birsey yok apple ilk kez kendini asip kendi yasagina boyun egmis.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir