Commodore 64 modelleri satışta!

Yeniden canlanan Commodore 64'ün yeni modelleri piyasada... İşte özellikler ve fiyatlar!

  • Gökay Özbudak

Geçtiğimiz günlerde Commodore 64'ün aynı klavye ve kasa ancak farklı ve modern bir donanımla kullanıcılarının ve fanatiklerinin karşısına çıkacağının haberini vermiştik. Atom işlemci kullanan ve emulatörlerle de C64 oyunlarının çalıştırabilecek bu sistemlerden artık bir tane satın alabileceksiniz; çünkü satışa çıktı bile...

C64x adındaki, Ubuntu kullanan bu yeni sistemin farklı modelleri bulunuyor. En basit C64x modeli 250 dolar ve yalnızca kart okuyucusu bulunan bir klavyeden oluşuyor. Çalışabilen en basit model ise 600 dolar, Wi-Fi ve DVD gibi özellikler istiyorsanız 700 doları gözden çıkartmanız gerekirken, 1TB sabit diskli, Blu-ray'li ve 4GB RAM'i bulunan model için 900 dolar harcamanız gerekiyor.

En fanatik Commodore 64 hayranları ise, Commodore'un yeni projesi olan Commodore işletim sistemini merakla bekliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

nostalji için biraz fazla para

Resimlerine baktım ve anakart mühendisliği ve kasa mühendisliği çok kötü ısı sorunları yaşanabileceğini düşünüyorum.Heatsink leri kötü ve Fan göremedim.

yazıda da denildiği gibi sadece fanatikler bunu alırlar burda amaç diğer rakip firmaların müşterilerini kendine çekebilmek ve potansiyel müşterileri tatmin edebilmek olmalıdır. yoksa sırf fanatiklerin alacağı bir cihazın ne kadar geliri olabilir ki

Alan büyük hata eder... Eskimiş - yüzüne bakmayacağınız oyunları oynamak için 900 $ verilir mi? Bu parayı verenin akıl sağlığından şüphe ederim...

Bu resmen çakma commodore 64 olmuş :D
Daha önceden gelecek olan dedikleri modele baktım uzaktan yakından alakası yok. İnternetten inceleyeniz görürsünüz modeli.

Bu resmen çakma commodore 64 olmuş :D
Daha önceden gelecek olan dedikleri modele baktım uzaktan yakından alakası yok. İnternetten inceleyeniz görürsünüz modeli.

Ölü yatırım.C64 o eski haliyle gönüllerde taht kurmuştur.Mesela benim c64 hala daha duruyor.O zaman aldığım zevki bugün alamıyorum.ilk yazdığım programı hatırlıyorum.10 print"isim"
20 goto 10...

Nerede satılıyor bu Commodore 64 ? Bilen varsa yazın lütfen de gidip satın alayım .

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play