Cook, rakiplerine öyle bir laf "çaktı" ki!

Apple'ın patronu Tim Cook, yeni iPad'lerin tanıtımı sırasında rakipleriyle işte böyle dalga geçti!

Cook, rakiplerine öyle bir laf "çaktı" ki!

22 Temmuz tarihi uzun zamandır merakla bekleniyordu. Aynı günde hem Apple hem de Nokia, yeni ürünlerini tanıttı. Nokia'yı satın alan Microsoft, Surface tabletleri ile yakalayamadığı başarıyı Nokia'nın tüketici zihnindeki güçlü imajını kullanarak yeni phablet modelleri ile yakalamayı umuyordu.

Ancak dünyanın iki ayrı ucunda gerçekleşen bu basın tanıtımları sırasında beklenmedik "magazinel" bir gelişme oldu ve yeni iPad'leri tanıtan Tim Cook, isim vermeden rakibi "Microsoft"a ardı ardına "laf çakmaya" başladı. PC piyasasındaki diğer aktörlerin aklının karıştığını, ne yapacaklarını bilemediklerini, tabletlerle laptopları birbirine karıştırıp garip ürünler sunmaya çalıştıklarını ama hiçbirinin tutmadığını anlattı.

Rakiplerinin akıllarının karışık olduğuna vurgu yapan Tim Cook "Laptopların peşinden ayrılamadılar. Tabletleri laptoplara entegre etmeye kalktılar tutmadı, sonra laptopları tabletlere entegre etmeye kalktılar, yine başarılı olamadılar" diyerek Microsoft'un Surface, Surface Pro tabletlerini ve hibrid laptoplarını hedef aldı.

Bu sırada perdeye yansıyan "birbirine girmiş karmakarışık yolları" gösteren abartılı bir trafik işareti görseli de salondakileri güldürdü. Bakalım, teknoloji dünyasının "en çılgın" çocuğu Steve Ballmer hala CEO görevindeyken Microsoft'a gelen bu sataşmaya nasıl karşılık verecek?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Tim gereğinden fazla konuşmuş. Rakibin başarısızlığını ifşa etmek apple değil microsoft a yarar. Çünkü tam teşisi saylemiş. Tedavi yakında başlar. Microsofttakiler aptal değilse tabi.

Surface Pro'ya laf atamazda diğerlerine ne dersle haklıdır... Bir tablette x86-64 mimarisini görmenin verdiği zevk gibisi yok...

surface pro incelip hafifleştiğinde ipad in neyini pazarlayacaklar merak ediyorum.

türkiyede olsa vurdurabilirlerdi adamı veya dava açabilirlerdi

"22 Temmuz tarihi uzun zamandır merakla bekleniyordu." 22 temmuz ?

Surface Pro Microsoft un sakat doğan çocuğu maalesef. Artık insanların karmaşık bilgiler duymak istemiyor, işine yarayan, tasarımı güzel akıllı cihazlar almak istiyor. Microsoft ne yazık ki bu konu en kötü firmalardan. Ondan insanlar hala xp kullanıyor, w7 den vazgeçmiyor...

surface pro ipad den çok daha iyi bir ürün. heleki 8 inç lik bilgisayarlarımız olunca bizde ipad lerle dalga geçeceğiz.

Tim git kendinle oyna :D

22 Temmuz ??

Vallaha gördüğüm kadarıyla Nokia ve WP fena savaşmıyor...<Cleverman>

Tim Cook tatlı bir insan. Eğer Tim Cook'ta karar kıldılarsa, Tim Cook'a daha fazla destek vermeliler. Tim Cook'un da Steve Jobs gibi bir karakter haline getirilmesi gerekiyor. En azından Steve Jobs için yaptığınız imaj operasyonlarının binde birini bari Tim Cook için de yapın... <Cleverman>

Sanki Ipad'leri bu icat etti. Egoya bak. En yenilikçi fikirler hep microsofttan çıkar

Rakiplerin kafaları karışık diyen arkadaş, çöle attıkları binlerce lisa'larını, PDA'larını hatırlasın. %3-5 pazar payıyla yaşayan ve sürekli batmaktan kurtarılan riskli bir şirket olduklarını da unutmasın. birkaç estetik çizim yapıp, çin fabrikalarına bunu sipariş ediyorsan, emin ol, o çinli yarı fiyatına aynısını yapıp seni pazarda sadece kobay şirket olarak kullanır.

boş beyinli adam konuşmuş...

adam haklı beyler...

sayın Cook rakipleriyle dalga geçmiş ama zaten ortada rakip falan da yok ki :)

Steve Ballmer' a teknoloji dünyasının çılgın çocuğu yakıştırması yerine, şunlar daha doğru olurdu: teknolojiden hiç çakmayan, mahalle bakkalı. (Bakkallarla bir sorunum yok, keşke AVM' ler kapansa). Adamın uzman olduğu tek şey pazarlama. O konuda da iyi olduğunu hiç sanmıyorum.

adam haklı bu dokunmatık panelli ultrabooklar saçma sapan bir hal almaya başladı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir