Cook'tan OLED ekrana taş, Türkiye'ye müjde!

Apple CEO'su, yaptığı açıklamalarda rakip cepleri eleştirdi, Türkiye'ye ise bu dev müjdeyi verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Tim Cook'tan OLED ekrana taş, Türkiye'ye müjde!

Tim Cook, Goldman Sachs tarafından yapılan toplantıda Apple yatırımcılarına önemli açıklamalarda bulundu, Türkiye için de müjdeli bir haber verdi.

Apple cihazlarının en iyi ekranlara sahip olduğunu düşünen Cook, rakiplerinin kullandığı ekranları eleştirdi. Rakip ceplerde kullanılan OLED ekranların renk doygunluğu için "korkunç" kelimesini kullanan Cook, "OLED ekranların renklerine güvenmeden önce gerçekten iki kez düşünmelisiniz" dedi. Retina ekranların hayranı olduğunu tahmin edebildiğimiz Cook'un bu sözlerinin geçerliliği tartışmaya açık bir konu.

Rakip cep üreticilerinin en yüksek donanımları kullanmak üzere yarıştıklarını söyleyen Cook, Apple'ın "her detay için ter döktüğünü" vurguladı. Cook'a göre donanımların spesifik özelliklerine odaklanmak, "harika bir deneyim" oluşturmaya engel oluyor.

"Gezegenin en iyi müşteri deneyimini sağlayan bir ekosistem inşa ettik" diyen Cook, toplantıda Apple'ın uygulama geliştiricilerine şimdiye dek ödediği miktarın 8 milyar dolara ulaştığını, 2012'de 20 milyar olan uygulama indirme sayısının 40 milyarı geçtiğini açıkladı.

Toplantıda Apple'ın ABD dışında 30 mağaza daha açacağını duyuran Cook, bu sene Türkiye'deki ilk mağazalarını açacaklarının da haberini verdi. Apple'ın bir süredir İstanbul ve Rio de Janeiro'da iş ilanı verdiği biliniyordu, ancak şimdiye dek sadece Brezilya'daki mağazanın açılacağı onaylanmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

Açinda yinede fiyatlar pahalilasacak

SONY XPERİA Z yi hiç duymamış galiba

ıphone fiyatlarıda bizim için korkunç o paraya şahin alır binerim arkadaş.

ne olur birazda fiyatlarda indirim yapın bir çok marka telefon var.müşteriyi kaybedersiniz.

tiki kızlarr müjde kurtlu elma mağaza açıyormuş çıkmazsnız artık:)

Cok iyi yaaa bir apple distrubutir magza calisanin fikrini almistim garanti 2013 te gelmeyecek sanirim bu yaziyi okumustur ;))) tsk ler apple simfreciler bayram etsin :))

Oled bir hiç retinanın yanında. Long Live Apple.

apple yöneticileri çok konuşmaya başladı kendi işine bakmaktan fazla başkasına çamur atmaya başlayanlar varsa bu onların paniğe kapıldığının artık meydanın boş olmadığının milleti yolmanın sonunun geldiğinin delilidir...

az kaldı az :)

eğer böyle konuşuyorsa oled çok iyi ve cazip bir üründür ve kendilerine korkutucu bir rakip gördüğü için insanları kaçırmaya çalışıyordur.

Cook denen laf salatası ne anlar kaliteden ekrandan... boş boş konuşmuş... yakında OLED ekrana geçerler lafını yuttururlar...

Sonunda. Hadi bakalım, ucuzlama bekliyorum Tim reyiz.

Magaza derken buradakilerden farki ne?

Samsungumun Ips ekranı var valla gayet memnunum kendi mağazaları açmaları iyi olacak yetkili serviste artık daha iyi olur appleın

sevgili Apple her zaman ki gibi yine bomba sürprizlerle geliyor. mağaza ve ekran teknolojilerinde sayın Cook çok önemli konulara değinmiş hatta bu konularda bence geç bile kalındı. ayrıca diğer komik pazarlama firmaları ise şimdiden havlu atmaya başlamış gariplerim.....

apple cihazlarının retina ekranlarını samsung üretip apple'a vermiyor mu ? rakip olarak samsungdan başka kim varki eleştiriyor ?

@14 Şub 2013 00:51 O yüzden mi Samsung'un 10,1 inç tabletinde çözünürlük 1280x800? iPad'in çözünürlüğü 9,7 inçte 2056x1536.

daha xperia z yi görmemiiş

Bence adam haklı. Cep telefonlarındaki durum bir dönemki işlemci yarışlarına döndü. Hiç bir üretici gerçek anlamda bir yenilik sunmuyor. Tek yapılan yenilik yüksek ram, yüksek işlemci, yüksek çözünürlük. Kullanışlılık adına da yenilikler görmek istiyoruz.

Burdakiler premium authorized store yani grezimonkey icin yetkili satici Ayrica grezimonkey sen yasiom mu ya ve sen hangi telefon kullaniosun hepsine camur atiosun

Memleketimin parasısını sömürmeden başka bir işe yaramyacak bir müjde. Son yıllarda teknoloji üreticileri Türkiyeye bayağı yatırım yapıyor ( mağaza :)) Üretici toplum olmak yerine tüketici olduğumuzu düşünyorlar.

@14 Şub 2013 08:11 çok doğru söylüyorsun... aslında talebi fazla olan ürünlerin satışına şartlı izin verilmeli. mesela teknik hizmet sağlayacak eleman yetiştirilmesi, üretimde kullanılacak girdilerin bazılarının ülke içinde üretilmesi gibi

istanbula uğrarsam dev ekran apple tv alabilirim belki :)

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Demir perde ülkesi ürünü olsaydınız bile 5'' telefonu çıkartmıştınız. Siz lokomotif katar oldunuz lokomotif başka firma ürünleri.

@14 Şub 2013 15:42 siz katar oldunuz derken sanki kendin demir perde ülkelerinden gelmiş gibi konuşmuşsun. siz biz hepimiz bu ülkenin içindeyiz ve bir başarıda yada başarısızlıkta hepimiz ortağız. KENDİNİ BURDAKİ GERİKALMIŞLIĞIMIZDAN SİNSİCE SOYUTLAMANA başarısızlığı ülkenin diğer fertlerine yüklemene itirazım var. hepimizin dileği gelişmiş ülkelerde güzel olan ne varsa bizdede olması

ya tim cook bir şey söylediğin zaman bir bak bakalım herkes yiyormu.siz firma olarak ne üretiyorsunuz ki.ekran yok.işlemci yok,pil yok o yok bu yok ondan sonra sar millete yok onun ekranı yok bunun ekranı.her şeyini başkalarından temin eden bir firma başkalarına bok atmasın dönüpde kendine baksın.

Apple'ı da o işe yaramaz ekranını da İSTEMİYORUZ!!!

işte bu harikulade bir haber.....

Bu kadar vergi ve bu kadar pahalılığa rağmen Türkiye'deki iphone satışları cook'un dikkatini çekmiştir. Geçmişte telefon işi yapmamış bir firmanın, tamamını ordan burdan toplama ürünlerle oluşturduğu telefonu geniş kitlelere satabilmesine hayret ediyorum. Ayrıca retina ekan diye birşey yok nerenizden uyduruyorsunuz. IPS ekranı retina diye kakalıyorlar millet de yiyor.

en ityisi ıps ekran gerisi hikaye

Sen de yorum yaz