Coolgorilla: iPhone dil öğrendi

Coolgorilla: Onlarca işlevsiz iPhone uygulamasının yanında güneş gibi parlayan bir alternatif...

  • Halil Mollaoğlu
Coolgorilla: iPhone'a has konuşan kılavuz
Coolgorilla: Yazı veya ses ile ifade edilen kullanışlı cümleler.

Tatile gittiğiniz yerde oranın halkı ile anlaşmakta zorluk mu çektiniz? O zaman iPhone veya iPod touch için geliştirilmiş konuşan tur rehberi size bundan sonraki tatillerinizde yardımcı olacaktır.

Uygulamanın ismi Coolgorilla ve farklı durumlar için en uygun cümleleri sunuyor. Mesela restoranda kullanabileceğiniz deyimlerin yanında boş zaman geçirme, alışveriş yapma veya bir bardaki insanlarla sosyalleşme gibi durumlara uygun anlatımları bulmanız mümkün. Püf nokta: Sesli anlatım sizi olası utandırıcı aksan hatalarına karşı koruyor.

İngilizce tur rehberini Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Yunanca ve Japonca dillerinde kullanılabiliyor. Hatta Japonca sürümde anlatımlar Kanji-harfleriyle bile görüntülenebiliyor. Program App-Store'dan 70 sent karşılığında indirilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Harika bi uygulama,symbianda da benzer bi uygulama varmı acaba?Bilgisi olan?

iTunes store'de farklı dillerde mevcut. fiyatı 0.99.

:)4 yıl önce 7610 umda bundan çok iyi bir program kullanıyordum(Voice Translator) öyle ki 12 dilde çeviri yapabiliyordu :) Türkçe de dahil. hem de bedava.
Ben diyorum ki bu iphone para tuzağından başka hiç bişey değil ama kimse kulak vermiyor :) 7610 Symbian sistemli(s60)
dokunmatik ekranı olmasa da , program bu programa göre daha avantajlı :)iyi ki hatirlattin chip, bakalim yeni nokia telefonum için sürümü çıkmışmı voice transtlator un.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play