CorelDRAW Graphics Suite X7 tanıtıldı!

Önde gelen grafik paketi CorelDRAW Graphics Suite, yeniden tasarlanan arayüzüyle karşınızda!

CorelDRAW Graphics Suite X7 ortaya çıktı!

Corel, önde gelen grafik paketi olan CorelDRAW Graphics Suite X7 sürümünü duyurdu. Yeniden tasarlanan ve büyük bir kısmı özelleştirilebilen kullanıcı arayüzüyle, paket her kullanıcının iş akışına göre düzenlenebiliyor, tasarım sürecinin her adımı sırasında üretkenliği arttırıyor.

Corel, Grafik Ürün Yönetimi bölümü kıdemli yöneticisi Gérard Métrailler, yeni sürümü "CorelDRAW Graphics Suite X7 tasarım sürecinde, müşterilerin katılımına öncesine göre daha çok önem verdik. Her yeni özellik, doğrudan müşterilerin geri bildiriminin sonucu. Hedefimiz, CorelDRAW kullanıcılarının işlerini olabilecek en kısa sürede tamamlamalarını sağlamak. Böylece, CorelDRAW Graphics Suite X7 ile nasıl çalışacaklarına kendilerinin karar vermesini sağladık." şeklinde değerlendirdi.

Bu önemli sürüm, güçlü dolgu yetenekleri, yüksek çözünürlük, çoklu monitör ve dokunmatik ekran uyumluluğu, içerikleri CorelDRAW kullanıcılarıyla paylaşma olanaklarıyla öne çıkıyor. Ek olarak çoklu çekirdek ve doğal 64-bit desteği, kullanıcıların birden fazla uygulamayı çalıştırmalarını ve büyük dosyalarla çalışmalarını kolaylaştırıyor. Program kullanıcıların hızlıca başlamalarına, projelerini verimli bir şekilde tamamlamalarına ve tasarım sürecini kendi tarzlarına göre ayarlamalarına olanak sağlıyor.

CorelDRAW Graphics Suite X7 sürümündeki yeni/geliştirilen zaman kazandırıcı özellikler:

 • Arayüz Seçimi: Uzmanlık düzeyine ve belirli görevlere göre altı hazır çalışma arayüzü arasından seçim yapın: Lite, Default, Classic, Adobe Illustrator, Photoshop, Advanced Page Layout veya Advanced Illustration.
 • Hızlı Özelleştirme: Basitçe pencere, araç ve diğer öğeleri ekleyerek veya çıkararak, çalışma arayüzünüzü herhangi bir iş akışına göre düzenleyin.
 • Degrade Dolgular: Dolgular ve şeffaflık üzerinde tam kontrol ile çok daha kısa sürede daha iyi sonuçlar elde edin; eliptik ve dörtgensel degradeler oluşturun, degrade dolgudaki tek tek renklerdeki şeffaflığı kontrol edin, nesnedeki dolguları tekrarlayın ve dolgu açısını ayarlayın.
 • Font Playground: Mükemmel yazıtipini hızla ve kolaylıkla arayın, demeler yapın ve seçin.
 • Çoklu Belge Arayüzü: Herhangi bir projenizin akışkanlığını arttırmak için, sekmeli görünümde, birden fazla monitörde, çok sayıda belgeyle çalışın ve aralarında geçiş yapın
 • PHOTO-PAINT Programında Fotoğraf Düzenleme Araçları: Basınca duyarlı akışkan araçlarla (Smear, Attract ve Twirl) ve fotoğraf makinesi efektleriyle (Bokeh blur, Sepia Toning ve Time Machine) benzersiz resimler oluşturun.
 • Yüksek Çözünürlük Desteği: Yüksek çözünürlüklü monitörlerle aygıtlar arasında tutarlı bir görünüm elde edin; arayüz kolaylıkla dokunmatik yeteneğine adapte edilebilir, böylece son model PC, laptop ve tabletlerle uyumlu çalışır.
 • QR Kod Oluşturucu: Tek tıklamayla renk, resim ve metin kullanabileceğiniz özelleştirilmiş QR kodlar oluşturun; QR kodunuzun tüm mobil aygıtlarda geçerli olup olmadığını kontrol edin.
 • Hizalama Kılavuzları: Nesnelere yaklaşınca ekrana gelen hizalama önerileriyle, nesneleri hızlı ve hassas bir şekilde konumlandırın.
 • Asya Dillerinde Metinler Dahil OpenType Desteği: Asya dillerini de kapsayan genişletilmiş OpenType yazıtipi desteğiyle, tipografi üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.
 • Dahili İçerik Paylaşımı: Corel CONNECT ile entegre çevrimiçi depo üzerinden vektör, biteşlem ve degrade dolgularınızı kolaylıkla paylaşın.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Çok başarılı bir program !

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
CorelDRAW Graphics Suite X7 ortaya çıktı!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir