Cortana artık sadece Bing ve Edge ile sınırlı

Microsoft, dijital asistanını Cortana'ya çok ciddi bir kısıtlama getiriyor!

  • Cenk Atlı
Cortana artık sadece Bing ve Edge ile sınırlı

Yazılım devi Microsoft, Windows 10 üzerindeki Cortana'da bir değişikliğe giderek üçüncü parti arama motorları ve diğer web tarayıcılarının bu dijital asistanı kullanmalarını önledi.

Microsoft'un daha önce de Cortana'yı tanıtırken işaret ettiği üzere, bu dijital asistanın en önemli avantajlarından biri kullanıcıları ve onların alışkanlıklarını 'tanıma' yeteneği ve işletim sisteminde daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunması. Bütün bu özellikler de aslında Cortana'nın Microsoft'a ait uygulama ve hizmetleri üzerinden en verimli biçimde kullanılabiliyor.

Firma bu entegrasyonu daha çok ön plana çıkarmak ve söz konusu işlevselliklerin üçüncü parti programlar yüzünden zarar görmemesi için bundan böyle, Bing ve Edge dışında başka bir arama motoru ve web tarayıcının Cortana'yla uyumlu olmasına izin verilmeyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

mantıklı. daha iyi gelişir, daha düzgün çalışır kendi sistemiyle

CORTANA Kaç yıl sonra Türkçe olur merak ediyorum

@30 Nisan 2016 13:28 hiç bir zaman ve Türkiye'de desteklenmiyecek... Almanya için yazılmış reklam Türkiye'de niye yayınlanır ki?

Çok iyi düşünülmüş AMA TÜRKÇE DİL DESDEĞİ YOKKKKK

Microsoft Mobilde iyi değil ama Cortana Siri'yi deşiyor doğruya doğru şimdi.

telefonlarda sistem kullanılırken wındows ta hala neden kullanılamıyor.

AB'den bir dava daha geliyor demektir bu...

Tabii ki Cortana'ya ilgi çekmek için de böyle bir uygulamaya gitmiş olabilirler...

Türkçe desteği olmadığı gibi bu kısıtlamanın ülkemiz için bir önemi yok.

1. O nasıl ana başlık "Microsoft Cortana'yı kıskandı"?! 2. Google Now'daki asistanın Google arama motorunda da hizmet verdiği gibi, Cortana da Bing'de hizmet verse şahane olur. Örneğin Bing'e "uçak/trafik/maç/vs. durumu"nu sorduğumuzda Cortana devreye girer.

Çok iyi karar. Cortana windows kullanmak için tercih sebebi olabilir. Diğer asistanlar Cortana'nın yanında Talking Tom gibi kalıyor.

Kullanamadığınız, Türkçe desteği olmayan sisteme övgüler. Anlaşılan bingde hiç arama yapmamışlar. Microsoft kendi sitesi msn'de bile yandex kullanıyor. Fanatikliğin de bi sınırı olur insaf.

@01 Mayıs 2016 11:48 Hakikaten de "El İnsaf"... 13 Yıldır MS mobile cihazlar kullanırım, son dönemdeki uygulamalardan sonra hala bunları "övgüye değer" bulan varsa, "El İnsaf"...

geri vites yapar microsoft bunu hep yapıyor

ms kıskanma ne olur çalış senin de olur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost