Cortana için özel web sitesi!

Microsoft, Cortana konusunda şakası olmadığını, bu yeni site ile bir kez daha ispatladı!

  • Cem Şancı
Cortana için özel web sitesi!

Windows Phone 8.1'in yeni dijital asistanı Cortana dünyada büyük merak uyandırdı. Ancak Microsoft onun hakkındaki yorumları internetteki şikayet forumlarından toplamak yerine doğrudan duymak ve Cortana'yı mükemmeleştirmek istiyor. Bunun için de Cortana'ya özel bir geri bildirim sitesi kurdu.

Sitede, şu anda sadece ABD'li kullanıcılara hizmet veren Cortana'nın, yakında dünyanın İngilizce konuşan diğer ülkelerini de ziyaret edeceği bilgisi var. Ancak henüz Türkçe konuşan Cortana için bir çalışma bulunmuyor. Yakın zamanda da Türkçe konuşan Cortana görmeyeceğimize emin olabilirsiniz.

ABD'deki Cortana kullanıcıları, şu anda bu web sitesi üzerinden Cortana hakkındaki görüşlerini paylaşabiliyor. Eğer siz de telefonunuzun bölgesini ABD ve dilini de ABD İngilizcesi olarak değiştirirseniz, Cortana'yı uygulama listenizde görebilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Şimdi Türkiyeyi kaale almayan Microsofta yalakalık yapan arkadaşları görelim ... Adamlar değil Cortana ya Türkçe dil desteği koymak senelerdir Windowsun kendi içerisinde barındırdığı okuyucunun Türkçe dil desteğini bile sağlamadılar. Biraz kafanızı çalıştırın artık !

Türkçe dil desteği için 8k vote var

Türkçe için oy verin chip haberini yaparsa süper olurdu

Türkçe için lütfen oy verin http://cortana.uservoice.com/forums/249009-general-cortana-feedback/suggestions/5876000-add-and-support-turkish-language-in-cortana

Gelmeyeceğini biliyoruz da işte bir umut bekliyoruz belki gelir diye :)

alın size MS öve öve bitirmediğiniz MS

Şunu Bi anlayalım önce ne Microsoft ne Apple ne de Google bizim değil bize hizmet etmiyorlar bizim ancak paramızı yerler ve yemeklerimizden faydalanırlar oda milyonda bir tabi... Türkçe dil desteği niye versin ki sen zaten İngilizce öğrenmekle yükümlü hale gelmişsin daha ne Turkish support u bekliyonuz

Sen korsan yazılımdan vazgeçmezsen adam seni zaten kaale almaz

Sonuçta firma yani adamlar senin gibi benim gibi para kazanmak istiyor. Bunda garip bir şey yok. Bundan para kazanacağını duşunurse yapar yoksa yapmaz. Olay bu.

Sonuçta firma yani adamlar senin gibi benim gibi para kazanmak istiyor. Bunda garip bir şey yok. Bundan para kazanacağını duşunurse yapar yoksa yapmaz. Olay bu.

Tüm işletim sistemleri ve telefonların turkçe ses tanıma desteği varken windowsun yapmamış olması çokbayp !!!! Bilmem anlatabildim mi ?

İosa senelerdir yeni geldi... Bekleriz biz...

Sen de yorum yaz