Cortana, Windows 8'e gelirse böyle olabilir!

Microsoft'un yeni yayınladığı bir video, Cortana'nın Windows 8'de nasıl çalışacağını gösteriyor!

Oynat Cortana, Windows 8'e gelirse böyle olabilir! Microsoft'un yeni yayınladığı bir video, Cortana'nın Windows 8'de nasıl çalışacağını gösteriyor!

Cortana'nın Windows Phone 8.1 ile birlikte sunulmasının ardından akla hemen şu haklı soru geldi: Cortana, Windows 8.1 ve diğer platformlara da gelecek mi?

Dijital asistanın Windows'a geleceği söylentilerini bir süredir duyuyorduk. Yeni ortaya çıkan bir video ise, "Louise" adındaki benzer işlevin Windows 8'e geldiğinde nasıl görüneceğini bizlere gösterdi. Videonun çok yeni olmadığı, Microsoft'un giriş ekranına "Modern" yerine "Metro" demesinden anlaşılıyor; ancak önemli olan Windows 8'deki Cortana'nın nasıl olabileceğini görmek.

Ekranın üst tarafında gizlenen kişisel yardımcı, videoya bakacak olursak tabletlerde işe yarayacak gibi görünüyor. Microsoft'un Cortana'yı Windows 8'e getireceğine dair kesin bir bilgi henüz yok, ancak beklentiler ve işaretler bu yönde. Firmanın Cortana'yı niye daha önce Windows'a getirmediği ise bir soru işareti. Bunun nedeni, işlevin hatalardan arınmamış olması ve Microsoft'un onu öncelikle kararlı bir hale getirmek istemesi olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

o zaman direk windows 8 e geçerim.

Windows 8 Developer Previev Yüklü :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir