Cortana, Windows ve Xbox'a mı geliyor?

Yeni ortaya çıkan ipucu, Microsoft'un dijital asistanı Cortana'nın sınırları aşacağını gösteriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Cortana, Windows ve Xbox'a mı geliyor?

Yeni bir iş ilanına göre Microsoft'un sesli dijital yardımcısı Cortana, Windows Phone ile sınırlı kalmayabilir.

Microsoft'un yeni yayınladığı bir iş ilanı, daha geniş bir Windows platformunda çalışacak bir sanal yardımcıdan bahsediyor. İlanda Windows Phone yerine Windows sözcüğünün kullanılması, ilgi çeken detaylardan. Microsoft'un Cortana'yı diğer platformlarına genişletmemesi için bir neden yok. Bu arada bir süre önceki söylentilerin Cortana'nın Xbox One'a ve Windows'a geleceğini iddia ettiklerini hatırlatalım.

Türkiye'deki Windows Phone kullanıcılarına hizmet vermeyen Cortana, henüz beta aşamasında bir yazılım. Bu yüzden sanal yardımcının önce final sürüme ulaşması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

inşallah bu iddia gerçek olur

elinde değerli bir pc sistemi varken zamanında yatırım yapmadı sesle kontrol için microsoft geç kaldı zamanında pc lere entegre etseydi şimdi bu kadar geride kalmazdı 4 senede bir işletim sistemi yeniliyor ama fazla bir değişiklik yapmıyor hep aynı tas aynı hamam.

Boşa ümitlenmeyin türkçe olmaz cortana :D

geç bunları anam babam geç bunları....

Konuşulmayan fakat zengin ülke diye dil desteğini sunan firmalara ne diyeyim.. Türkçe destek sunmadıkça bunların bir anlamı yok bizim için.

Ms doğru yolda hızlı adımlar atıyor

Ne Cortanaymış ya. Türkçe dil desteği desen yok, hala kendisi ortada yok, Microsoft haberlerinin 4'te 1'i Cortana.

Süper olurdu

Super olur muhtesem olur diyorsunuz daha buna turkce dil destegi vermeyen bir sirketi destekliyorsunuz. Sozum ona global bir sirket.

Sen de yorum yaz