Cortana'yı Hologram ile Hayata Getirdiler

Microsoft'un Cortana'sı, 3 boyutlu hologram konseptiyle gelecekten heyecanlı ipuçları verdi!

Oynat Cortana hayata geçerse! Microsoft Cortana, 3 boyutlu hologram konseptiyle göründü.

Geçtiğimiz hafta, Microsoft, HP ve Intel ortaklığında Cortana dijital asistan ile güçlendirilmiş yeni cihazlar yaratmak için el sıkıştılar. Ayrıca Harman Kardon da yeni Cortana tabanlı dijital hoparlörünün tanıtımını gerçekleştirdi. Bu faaliyetlerle birlikte, Microsoft'un dijital asistanı Cortana, farklı alanlarda hayatımızda daha fazla yer edinmeye başlayacak. Bunlar arasında yalnızca akıllı ev sistemleri yok, otomobil üreticileri de dijital asistanlara büyük yatırım yapıyorlar. Öte yandan Cortona, farklı çalışmalara da ilham kaynağı oluyor. Jarem Archer isimli bir geliştirici de bunlardan birine imza atmış ve Cortana'yı hologram ile hayata geçirmiş.

Jarem Archer, hemen yukarıdaki videoda görebileceğiniz Cortana hologramı cihazını şöyle anlatıyor:

"Platformu, Windows 10 yüklü ve 4 GB RAM'li bir Arduino üzerine inşa ettim. Üzerinde ise ayna camının 3 bölmesinden görüntü yansıtılan taşınabilir bir monitör bulunuyor. Kasanın kendisi, kendim modellediğim özel bir tasarım. Çerçeveleri 3D yazıcı yoluyla PLA materyalden ürettim. Ünitenin üzerine oturan çok yönlü bir mikrofon ve tabanda da Cortana'nın kaidesine yerleştirilmiş mini bir hoparlör yer alıyor. Cortana'yı canlandırmak içinse Unity 3D uygulamasını kullandım."

Cortana'yı bu şekilde görmek gerçekten de geleceğe ışık tutuyor doğrusu. Hemen yukarıdaki videoda Cortana ile tanışabilir, daha detaylı bilgi almak içinse Jarem Archer'ın internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Çok güzel! Harika olmuş...

Sen de yorum yaz