"Crack'li Windows" gerçeği!

Eğer hala Windows'unuz için "Crack" arıyorsanız, bu haberimize mutlaka göz atın!

  • Zeynel A. Öztürk
"Crack'li Windows" gerçeği!

Microsoft, yazılım korsancılığı ve crack'li yazılımlarla ilgili son raporunu yayınladı.

Rapora göre sadece 2013'te 2 milyar işletim sistemi ve uygulama, lisanssız olarak kullanıldı. 2006 yılıyla yapılan karşılaştırmalar, korsan yazılımın arttığını, 2006'daki korsan kullanımının bugünün sadece üçte biri olduğunu gösteriyor. Bu arada Microsoft, kaçak yazılımların kullanıldığı bilgisayarların yüzde 36'sında zararlı bulunduğunu, korsan yazılımların yüzde 78'inin casus yazılım veya izleme çerezleri taşıdığını iddia ediyor.

Microsoft'a göre korsan yazılımların zararları bunlarla da sınırlı değil. Kaçak yazılımların yüzde 45'i firmaya göre tüm sistemde önemli yavaşlamalara neden olabiliyor. Korsan yazılımların üçte birini yüklerken sorun çıkıyor ve kullanıcıların yüzde 30'u, ekranda ansızın beliren açılır pencerelerden yakınıyor.

Korsan yazılımın çok büyük bir bölümü, tahmin edebileceğiniz gibi internetten geliyor. Korsanın yüzde 45'i indirmelerle gelirken, yüzde 7'si eBay gibi çevrimiçi mağazalardan yayılıyor. Yüzde 21'lik dilimin sorumlusu ise sokaklarda crack'li yazılım satan seyyar satıcılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 37 Yorum

microsoft da ev kullanıcılarına özel sistem yapsın yayınlasın indirelim beleşe işletmelerden ücret alsın.

bırak bu işleri napacaz şimdi internet download manager a yıllık 50 tl mi verecez

@27 Mar 2014 11:27 alternatifi olan ücretsiz yazılımları kullanabilirsin

Alternatiflerinin ücretsiz ya da son derece uygun fiyatlı olduğu bir dönemde Microsoft 'un kendisini tekel olarak görüp 300-500 TL ücretlerle işletim sistemi satması ve 2-3 yılda bir yeni sürüm çıkartıp fahiş bedellerle müşterilerini upgrade yapmaya zorlaması son derece itici bir durum. Lisans bedellerinin yüksek olması PC bedellerini de arttırıyor.

Ben bugüne kadar sadece vistayı orijinal kullandım. o da bilgisayarla geldi. En berbet kullanım zamanlarımdı.

Çatır çatır kullanıyorum sıkıntı yok virüs koruma programım da alanında lider olan firma kaspersky

@27 Mar 2014 12:08 karspersky mi? güldürme beni.

o zaman lisans fiyatlarını herkesin alabileceği seviyelere çeksinler...pc üreticisi firmalara verdikleri lisans ücretine lisans satsınlar, bakalım kaçak kullanan kalıyor mu??

Elimde her çeşit Windows sürümü olmasına rağmen ben Bimeks'ten 500 kaymeye Windows 8.1 kutulu aldım.rahatım yerinde.Sorun çıkmıyor.

minik bir programcık bu kadar sistem kaynagı yemiyor. kaldı ki pc nin virüslü olup olmaması kullancının ne kadar deneyimi olup olmamasıyla ilgili.

olabilir mesele iyi Crack bulmakta mesela bizim bulduğumuz 10 numaraydı bir sıkıntı olmuştu key numarasını microsoftun kendi bile yemişti yani o derece Crack ler var

Microsoft kendi izlemiyor sanki. Uygun fiyatta satsalar insanlar korsana yönelmez zaten.

Bunları tespit edebildiğine göre en büyük casus yazılım kendisi olmuyor mu?

Sokaklarda Crack'li yazılım satan seyyar satıcılar kaldı mı la?

iki tane lisansim var win7 pro ve win8 pro ikiside sony vaio'da sorunlu calisiyor. Saga sola bilgisayar yavaslatiyor falan diye laf yetistirmek yerine adam gibi sürücüleri yazsinlar. Lisansimiz var SataIII SDD'imiz var da ne oluyor windows yine yavas yine yanit vermiyor. Uygulamalar yine kafasina göre kapanip duruyor.

Lisans ücretleri makul düzeylerde olursa kimse korsan yazılım kullanmak zorunda kalmaz. Bir lisans ücretinin asgari ücretin 1/3'ünden fazla olduğunu düşünürsek korsan kullanım gayet doğal bence. Korsandan yakınacaklarına lisans ücretlerini makul seviyelere düşürsünler.

korsan yazılımın her türlüsü hırsızlık ve kul hakkı yemektir. tabi ki bu dediklerim anlayana.....

windows security essential+spybot search dünyanın en güvenli bilgisayarı :)

Valla win 7 loaderi virüs totale attığımda antivirüs firmalarının yarısı temiz diyor, kalan yarısı da win 7 aktivasyon diye tanımlıyor. Virüs yada trojen olmadığının kanıtıdır. Herkes orjinal kullansın istiyorsa otursun adam gibi windows kodlasın, her yıl birkaç bir şey ekleyip çıkarmasın. Fiyatları da yarım bilgisayar fiyatından aşağı çeksin kullanalım.

yemezler microsoft

şu bir gerçek bizim bilgisayar 4 kez formatlandı; vista orijinaldi 4 sene gitti win 8.1 1ay, tekrar format yine win8.1 7 gün sonra bilmem admin hesabı felan kullanılmiyacak halde idi; cafeye gittik win 7 attırdık kullanıyoz hadi hayırlısı

Çok ucuza satıyorlar ondan almıyor millet:-) Olay şu ki yeni bir masaüstü pc topladın. windows 8: 300TL office: 200TL (ki full değil. full versiyon 889TL) winrar: 50TL İDM: 50TL AVC: 100TL Biz bi bilgisayar toplayacağız abi, fabrika kurmuyoruz.

Korsan kullanımı durdurmak için bir uydurma. windows doğrulama sitesine giriyorum bi tane çark çıkıyor dönüyor dönüyor, sonra ''Kullandığınız windows orjinal olduğundan sağladığı korumanın tadını çıkarın.'' =D

Sanki crack'siz windowslar virüsten, casus yazılımdan etkilenmiyorlar... İnsan bazen hayret ediyor.

valve sayesinde linuxta oyun oynamak her geçen gün genişliyor. çok yakında windows'a gerek duyulmayacak.

@27 Mart 2014 16:56 inşallah.

Windows kullanmaya ihtiyaç hissetmiyorum. KDE'de bazen açılışta bir sorun oluyordu. Onu da çözdüm gibi görünüyor. Sudo apt-get dist-upgrade, sudo apt-get check, sudo apt-get install -f, sudo dpkg --configure -a komutlarıyla sorun çözüldü. Üstelik de sistem hızlandı. Şu anda sorunsuz ve canavar gibi! Windows'u seviyorum ama Linux'a aşığım...

makul fiyat seviyesinde olsada herkes alsa

Ttnet zaten milleti gezinti.com ile izliyor. Her sayfa girildiğinde ttnetliler otomatok olarak cerezleri kontrol ediliyor.

şuan bilgisayarımda 3 yıldır w7 var ve orjinwl fakat bilgisayarla geldiği için kullanıyorum. istesem w7 ultimate de yüklerdim ama uğraşmak zor geliyor. w8 zaten yüklenmez yüklemeyen 1 pişman yükleyen 1000 pişman. bakalım w9 2015in sonuna doğru çıkacakmış onu lisanssız yüleyeceğim. gidipte 1 bilgisayar parası verecek halim yok tabi w9u da düzgün yaparlarsa yoksa w7e devam oyun ihtiyacım içinde ps4 alırım yeter bana. tabi ps4 oyunlarına da 200-300 vercek halim yok bi kırılsın bakalım öyle alırız.

Eğer programlari lisansli kullansaydim bilgisayari satmak zorunda kalirdim

bizde niye olmuyor öyle şeyler?

pc yi ilk aldığımda w7 premiumdu sonra w8 yükledim sonada w8.1 ama orjinalinden(w7 den) daha hızlı ve stabil ayrıca ondaki gibi çok hatada vermiyor.hem bedava :) acımasız gerçekler microsoft :)

2006 dan buyana korsan kullanımı 3 kat artmış deniliyor pekala bilgisayar sayısı kaç kat artmış acaba? Eskiden gelen pclerde işletim sistemi olmazdı şimdi mecburen microsoft kullanıyoruz bunu da hesaba katıyormu? Bence korsan kullanımı geçmişe göre daha da azaldı. İsteyen istediğini iddaa edebiliyor.

Sevgili ms skype aktivasyon diye bir şey var artık rahat ol crack kullanmıyoruz sen veriyon zaten lisansı kendi ellerinle :D

İşletim sistemini tekeline almış ve fahiş fiyatlara satan bir firma olmasa, microsoft iyi firma aslında. Şaka bi yana üstüne üstlük donanımlara bile ambargo koyuyor. Hd4770 kartımı.windows 8 de kullanamıyorum. Çünkü destek vermiyor. Ayrıca işletim sistemini 500 tl ye satarsan bu milleti bırak tüm dünya korsana yönelir. Satamazsın. Neyse sözün özü korsana devam...

Korsan kulllanıcıların guvenilir saydığı korsan grupları oyunda reloaded skidrow razor1911 gibi gruplarr guvenilir kabul edilirken korsan windowsda kmsnano kmspiko gibi kms turevi korsan programlar guvenilir sayiliyor bilgi olsun

Sen de yorum yaz