Crea'nın mini laptop'u: Bağlantı uzmanı

Crea'nın yeni Slim Serisi S10 mini laptop'u, kablosuz bağlantı özellikleriyle dikkat çekiyor...

Crea'nın mini laptop'u: Bağlantı uzmanı

Önce Hafiflik ve İncelik
Zamanının çoğunu mobil olarak geçiren kullanıcıların baştacı olan mini dizüstü bilgisayarlar gittikçe popülerleşiyor. Şık tasarımlarıyla adından söz ettiren CREA, sadece 930 gr ağırlığındaki Slim Serisi S10 mini dizüstü bilgisayarı ile kullanıcıların kalbini fethetmeye çalışacak. S10 çok hafif olmasının yanı sıra kalınlığının sadece 23 mm olması, CREA Slim Serisini kolay taşınabilirlik açısından rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

Son Sürat Teknoloji
S10, alışageldiğimiz standart kablosuz ağ desteğinin yanında çok hızlı kablosuz internet bağlantısı ve yepyeni servisler sağlayan yeni mobil teknolojisi 3G servislerinide destekleyen 3G dahili modemi ile en son teknolojiyi ayağınıza getiriyor. 1024x576 ekran çözünürlüğü destekleyen 10.1 inch ekranının hemen üstünde bulunan dahili kamerası sayesinde 3G üzerinden dilediğiniz yerden görüntülü konuşma yapmak da mümkün.

Güç ve Performans
Intel'in 1.6 Ghz çalışma frekansına sahip Atom işlemcisi ve yine Intel'in GMA 950 ekran kartı ile güçlendirilmiş Slim Serisi S10, 1 GB veya 2 GB bellek seçenekleri sunuyor. Slim Serisi S10'nu Windows XP ya da Linux işletim sistemi yüklü olarak satın alabiliyorsunuz. Li-Polymer pili sayesinde daha hafif bir şekilde 4 saate kadar kesintisiz çalışma olanağı sağlayan Slim Serisi S10 veri depolama için standart bir sabit disk sürücüsü yerine hem erişim süresi hemde erişim kapasitesi Normal Sabit disklere oranla kat kat daha fazla yeni teknoloji SSD kullanılıyor.

Göz Alıcı Tasarım
Sadece 23 mm kalınlığa sahip olması sayesinde her yerde kolayca taşıyabileceğiniz Slim Serisi'nin parlak alüminyum kaplamalı multi touch pad'i sayesinde çoklu dokunuşları algılayabiliyor,fotoğrafları kolaylıkla yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyor ve sayfalar arasında gezinebiliyorsunuz.S10 dahili kamera, 3in1 kart okuyucu, dahili mikrofon, stereo hoparlörler, 10/100 Mbps Ethernet portu ve üç adet USB giriş ile kullanıcıların tüm isteklerini karşılıyor. Yakın bir zamanda kullanıcılarla buluşacak olan S10'nun 299$'dan başlayan fiyatlarla satılması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

4 saat pil süresi, sen ona 2 saat desene aldıktan 1 sene sonra 1 saat bile gitmez sürekli pilden kullanılırsa...

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Crea'nın mini laptop'u: Bağlantı uzmanı
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir