Crysis yöneticisinden geri adım!

Crysis'in mimarı Crytek, geçtiğimiz gün yaptığı ve büyük tepki gören açıklamasında geri adım attı!

Crysis yöneticisinden "ikinci el"de geri adım!

Crytek yaratıcı geliştirme direktörü Rasmus Hojengaard, geçtiğimiz günlerde ikinci el oyunların bir sonraki nesil konsollarda engellenmesi gerektiğini söylemişti.

İkinci el oyunlara izin verilmemesi konusunda "iş açısından bu harika olurdu" diyen Rasmus Hojengaard, sözlerine "ikinci el oyunlara izin verilmesi garip, çünkü diğer yazılım endüstrilerinde bu, böyle işlemiyor" şeklinde devam etmişti. Hojengaard'ın açıklamaları oyun endüstrisinde yeni bir tartışma başlatmıştı. Bu gelişmeler üzerien Crytek ve Hojengaard, kışkırtıcı açıklamalardan uzak durmayı yeğledi. Hojengaard, yaptığı resmi bir açıklamada şunları söyledi:

"Röportaj sırasında yaptığım 'ikinci el oyunların satılmasını engelleme' konusundaki açıklamalar, ciddiye alınmamalıdır. Bunlar, Crytek'i temsil eden açıklamalar da değildir."

Yine de Hojengaard'ın ilk açıklamaları, konsol oyuncularını acımasız kopya koruma önlemlerinin beklediğini gösteriyor olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Sanki koruyabilcekler :)

razordan kaçamazsınız:)

zaten insanlar single için alıyorm ne gereği var 80tl vermenin ver 30-40 tl 1-2 kere oynuyor zaten :) isteselerde durduramazlar :)

bence böyle olmaz ama firmalarin cikarlari acisindan sunlari yapin; insanlar oyunlarinizi satin aldiktan sonra oynadigi her saat basina ücret talep edin.. XD

Zaman ne gösterecek göreceğiz... Böyle adamların konuşmaları çok boş! Gereksiz açıklamalar yapıyorlar. Tipik bir geri zekalı da diyebiliriz böyle adamlara.

elimde sadece aldigim bilgisayarlardan topladigim 7 tane windows(98 xp vista 7) salatasi var...
ben bunlari niye durup durup aliyorum anlamis degilim 3 adet win7 lisansim var ama tek laptop'im var ne olacak simdi bu ?
sinir oluyorum bu yorumlara korsan indiresim geliyor...

Tarih boyunca tüccar ve ticaret şirketleri maalesef insanları yağ çekilecek müşteri ve yolunacak kaz olarak görmüş ve günümüz piyasasını yaratarak paran kadar adamsın (insansın) düşüncesini benimsemiştir!, yazılımların (özellikle işletim sistemi, ofis ve oyun) ve teknolojilerin (teknolojik cihazların) yani bilgisayar, konsol vb. ve oyunların fiyatları bunun en büyük kanıtıdır...Akıllı olana bu kanıt fazlasıyla yeterlidir...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir