Crytek'in dev planı

Crysis'in geliştiricisi Crytek, oyun dünyasını etkileyecek köklü bir değişikliğe gitmek üzere

Crytek'ten ücretsiz oyunlar

Crytek alışılmış perakende satış modelinden vazgeçerek tamamen ücretsiz oyunlara geçeceğini açıkladı.

Şirketin patronu Cevat Yerli, Videogamer ile yaptığı söyleşide "Şu anda şirketimiz kutulu oyunlardan ücretsiz oyun deneyimine doğru bir geçiş aşamasında" dedi

"Üzerinde çalıştığımız bütün yeni oyunlar, yeni projeler, platformlar ve teknolojiler tamamen ücretsiz ve çevrimiçi oyun olacak şekilde tasarlanıyor."

Bu, 2013'te çıkacak olan Crysis 3'ün, şirketin son perakende oyunu ve serinin son bölümü olacağı anlamına gelebilir. Tabii eğer Crysis için çok oyunculu bir çevrimiçi ücretsiz sürüm çıkarılmazsa.

2011'de Crysis 2, en çok korsan kopyası indirilen oyun ünvanını kazanmıştı. Crytek ayrıca ikinci el oyun piyasasından da şikayetçiydi.

Benzer şekilde BioWare de üyelik sayısının düşmesi nedeniyle Star Wars: The Old Republic'i ücretsiz hale getirmeye hazırlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Crysis 3 serinin sonu olmaz inşallah yaa yemin ediyom bir daha böyle oyun gelmez

oyunlar ücretsiz olursa nasıl para kazanacak bu firma. acaba oyun içine reklam mi koyacak filmlerde yada dizilerde olduğu gibi. olsa olur ha. acayip para yaparlar.

@poweralpha ücretsiz diyorlarda knight metin 2 gibi yaparlar ekstra özellik için para istiyecekler oyuncu sayısını tuttururlarsa paraya para demezler o zaman zaten

Dalga geçiyorlar herhalde olur mu yha online türde aynı kaliteyi aynı zevki nasıl alıcaz online oynamak istesek orjinal cd alır oradan online oynarız pc yada ps3 den tam bi saçmalık crytek ne yaptın abi sen yhaaaa akşam akşam yıktın bitirdin beni 3 beklerken süper bi haber oldu resmen türünün harikası bi oyun serisi ancak bu kadar rezil edilebilir zirvedeyken yok abi yapmayın bizi dinleyin bu serinin 4 5 6 7 8 9 10 11 ------ devam etsin.

En güzeli ücretsiz kullanicisi belirli bir seviye de sinirla geri kalan bütün araclari parali kullanicilara ver. Önemli olan oyuncuyu oyuna bagimli edip para harcamasini saglamak bunu yapabiliyorsan milyar dolar kazanirsin kutulu yada kutusuz oyun satmana gerek yok.(Bakiniz Zynga Texas Hold'em)

crytek ilk önce adam gibi bi oyun çıkar ya ondan sonra boyundan büyük işlere kalkış..

hahahaha çakallar işi biliyorlar artık herkeste internet var ve online oyun yapıp önce damardan giricekler oradanda beyne ulaşıp oyuncuları bağımlı hale getirecekler ardından da haa oynuyor musun bunu bak paralı itemler var al daha güçlü sanal karaktere kavuş bizde paracıklarımıza :D

Crysis için başından beri planlanan zaten üçlemeydi. devamı gelmez.

Zaten bayılıyorlar PC'ye öyle devam etsinler ama hiç bir zaman normal video oyunlarının yerini tutamaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir