Crytek'in oyun motoru Xbox One için yenilendi

Crytek'in yeni oyun teknolojisi, Xbox One'a özel olarak böyle yeniden doğdu!

Crytek'ten Xbox One'a özel CryENGINE 3!

Video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Crytek'in CryENGINE 3 teknolojisi, Microsoft'un yeni duyurulan "hepsi bir arada" oyun ve eğlence sistemi Xbox One'da yazılım geliştirilecek şekilde yenilendi.

Yakın zamanda, Xbox One'ın yazılım ve araç resmi lisanslı sağlayıcısı olan Crytek, hem platformu destekleyecek hem de CryENGINE 3 lisans sahiplerine bu sistem üzerinde kendi oyunlarını geliştirebilmeleri için gereken araçları sunacak. Crytek Global İş Geliştirme Direktörü Carl Jones yaptığı açıklamada; "İki yıl önce CryENGINE 3 'ün yeni nesil konsollar için hazır olduğunu duyurmuştuk. Aradan geçen zaman bize bu sözün doğruluğunu kanıtlıyor. Oyun geliştiriciler Xbox One için oyun geliştirmeye başladıkça sağlayacağımız güçlü teknoloji ve destek, CryENGINE 3 kullanıcılarının sektörde her zaman en önde olmalarını sağlayacak" şeklinde konuştu. 

Crytek'in CryENGINE 3 teknolojisinin, dünyanın dört bir yanındaki lisans sahipleri tarafından online oyunların geliştirilmesinde kullanılmasının yanı sıra, gerekli tüm oyun sistem ve araçlarının bir arada sunulduğu ilk oyun geliştirme çözümü olma özelliğini taşıdığı iddia ediliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

cryengine ve sahibi cevat yerli mümkünse konsol işine girmesin lütfen. yoksa yeni konsolunda içine edecekler....

@23 May 2013 19:18 Nedenini söyleyebilirmisin?

Crysis 3' te düzeltmişlerdi derken tekrar bozulabilir ama şöyle bir olay var ki her platform için farklı farklı yazılıyor oyun yani diğer yapımcılar gibi sadece tuş konfigrasyonunu değiştirerek yazmıyorlar bu da bir artısı değiştirme sebebi ise Xbox One' daki Online desteği veya rakibi Call Of Duty Ghosts' a destek vermesi olabilir...

Oley bee peki kendi oyunumuzu yapabilecekmiyiz one icin

Ben oyunumu nasıl 360 için uygun halr getiriceğim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir