Crytek'ten 3 yeni platforma destek

Crytek, CRYENGINE için gelen güncellemeyle 3 yeni platforma daha destek verecek.

Crytek'ten 3 yeni platforma destek

Crytek'in hepsi bir arada yazılım çözümü CRYENGINE için gelen bu son güncelleme ile birlikte geliştiriciler, teknolojinin gücü sayesinde artık sanal gerçeklik deneyimleri ortaya çıkarabilecekler.

CRYENGINE 3.8.1 güncellemesi ile Oculus Rift desteğine, lisans sahiplerinin yanı sıra CRYENGINE Oyun Motoru Hizmetleri (Engine-as-a-Service – EaaS) abonelerinin de yeni Sanal Gerçeklik (VR) araçlarına aynı şekilde erişimleri olacak. Sanal Gerçekliği mümkün olduğu kadar kolay ve gerçekçi şekilde üretilmesine olanak sağlayan AMD'nin LiquidVR™ teknolojisi CRYENGINE'in VR geliştirme özelliklerinin üzerine başlangıç desteği sunarak, tamamlayıcı bir rol üstleniyor. Yeni güncellemeler diğer VR platformları için de destek sunacak.

Crytek CRYENGINE Yaratıcı Direktörü Frank Vitz: "Sanal Gerçeklik demomuzu gösterdikten sonra geliştiricilerden, CRYENGINE teknolojisini kendi sanal gerçeklik projelerinde de kullanmak istedikleri yönünde çok fazla talep aldık.  Steoroskopik 3D alanındaki deneyimimiz, görüntü işleme konusundaki gücümüz ve yüksek çözünürlüklü resimlerin yüksek görüntüleme imkanıyla birleşmesi, CRYENGINE teknolojisinin sınırları zorlayan sanal gerçeklik deneyimini olması gerektiği gibi gerçekçi bir şekilde sunabildiği anlamına geliyor. Diğer CRYENGINE kullanıcılarına da sanal gerçeklik kapısını açınca neler çıkarabileceklerini görmek için sabırsızlanıyoruz." dedi.

Bugün CRYENGINE güncellemesiyle gelen bir başka destek ise geliştiricilere PC projelerini Linux'a sorunsuz bir şekilde aktarmalarını sağlayacak olan OpenGL desteği.

Son olarak, güncelleme ile birlikte CRYENGINE lisans sahipleri artık Android TV sistemleri için oyun geliştirebilecek. Oturma odaları için tasarlanan Android cihazların artık çok popüler olduğu günümüzde, CRYENGINE kullanıcıları hayallerini bambaşka bir kitle için hayata geçirebilmek adına gerekli donanıma sahip olabilecekler.

Aylık abonelik sistemi sayesinde CRYENGINE ayda 9.90 dolar karşılığında kullanılabiliyor. Daha fazla bilgi için www.cryengine.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

CRYSİS 4 Nerde ? Cevat Yerli yeni nesil konsollar çıksın diye can atardı konsollar çıktı Cevat Yerli yok CRYSİS 4'te yok.

Crytek buyumek için çok çaba sarfedio destekliyorum ...

Crysis 4 nerde diyen arkadaş acaba bütün Crysis serilerini orjinal almış mı? Adamlar korsan yüzünden zor durumdalar.

@25 Haziran 2015 02:50 bi ara nerdeyse batıyorlardı ama iyiki toparladılar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir