CyanogenMod 13'ün ilk sürümü kullanımda!

Android 6.0 Marsmallow temelli CyanogenMod 13'ten ilk kararlı sürüm, nihayet geldi!

  • Cenk Atlı
CyanogenMod 13'ün ilk sürümü kullanımda!

Custom Android ROM'u CyanogenMod'un (CM) ardındaki ekip, tam 39 farklı cihaz için CM 13.0 Release 1'ı kullanıma sundu. CM 13'ün bir süredir yayında olan gecelik sürümlerinin aksine Release 1'ın kararlı bir sürüm olacağı ve onu ana cihazlarında kullanmak isteyenlerin de sorun yaşamayacağı belirtiliyor.

Android 6.0.1 Marshmallow üzerinde temellenen CyanogenMod 13, birçok kullanıcı için bir ilk anlamına gelen bir Android sürümü olacak. Mart 2016 itibariyle yayınlanan raporlara göre Google Play'e erişimi olan mevcut cihazların yalnızca yüzde 2.3'ü Android 6.0'la çalışıyor. CyanogenMod'la birlikte bu oranın belirgin bir biçimde artacağı tahmin ediliyor.

CyanogenMod 13, Android 6.0 Marshmallow üzerinde temellendiği için kullanıcılar bu sayede geliştirilmiş ses kontrolüne ve 'Doze' adı verilen batarya tasarruf özelliğine de sahip olacak.

Diğer yandan CM 12.1 ve CM 13 sürümleri arasında, Whisperpush'un kaldırılması, gelişmiş bir kamera uygulaması, yeni bir gizlilik koruması gibi birkaç değişiklik söz konusu. Bununla birlikte CyanogenMod'un kurtarma görüntüsünün şifreli cihazları desteklemediğini de hatırlatalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

nexus 4'e bunu yükleyebilir miyiz? teşekkürler.

@21 Mart 2016 13:15 evet yükleyebilirsiniz

Vodafone smart ultra 6 ya uygun mu. Teşekkürler

iyi de linkleri ve uygun modelleri yazsaydınız nasıl olurdu? Yazmıs olmak için yazıyorsunuz içi boş..

telefonum s3 GT-I9300 cm13 ü 3 gündür kullanıyorum video kaydı bir kere hata verdi daha sonra düzgün çalıştı bunun haricinde bir hata yok. 4.3 stock romdan epey hızlı. Kilit ekranında kısayollar ve bir sonraki müziğe geçebilme ve durdurma çok güzel. Yine bazı ekstra güzel özelliklerde var. cm11,miui v6 ve v7 de (miui romlarında sesle ilgili hep sorun var tavsiye etmiyorum) kullandım. cm13 çok iyi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost