CyanogenMod'a Google darbesi!

Eğer siz de bir CyanogenMod hayranıysanız, Google'ın Google Play için aldığı bu karara kızacaksınız!

  • Cem Şancı
CyanogenMod'a Google darbesi!

Android işletim sisteminin ara yüzünü tamamen değiştiren ve pek çok yeni özellik ile zengin kişiselleştirme imkanları sunan üçüncü parti bir mod olan CyanogenMod için yayınlanan installer, Google Play Store'den çıkartıldı.

Modun geliştiricileri, Google'dan bir telefon aldıklarını ve uygulamanın hizmet sözleşmesine uymadığı için Google Play Store'dan çıkartılacağını öğrendiklerini açıkladılar. Yine de apk dosyası, pek çok farklı kaynaktan indirilebiliyor. Geliştiriciler, Samsung ve Amazon'un kendi uygulama mağazalarına CyanogenMod'u yerleştirmek için görüşmelerin sürdüğünü de bildirdiler.

Şimdilik, installer dosyasını indirmek isteyenler, uygulamanın web sitesinden ilgili linklere ulaşabilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Google işte. Google Play de birsürü +18 işe yaramaz virüslü uygulama var onları kaldırmazlar giderler insanların işine yarayan uygulamaları kaldırırlar.!!

Zaten rom atıcak adam yükleyicisi niye Play'de yok demez

galaxy w ye yüklediğim cyanogen yazılımdan sonra satmaktan vaz geçtim yazılım öncesinde kurduğum 3 programla tel şişiyordu, whatsup line facebook :) şimdi alayı yüklü sıkıntı yok..

Cyanogenmod abartılmamalı. Yükledikten sonra kaldıran kullanandan daha fazladır

CyanogenMod'a google play desteği de kalkabilir tabi bize koyar mı ? hayır

xda developers web sayfası (http://www.xda-developers.com) ve bu web sayfasındaki forumlar varken google play'a gerek yok. goggle baktı ki adamların yeni cihaz almaya mecbur etmek için güncel rom yayınlamadıkları tüm resmi ve gayrıresmi cihazlar için en güncel rom'u bunlar yayınlıyor, (örneğin ilk çıkan nexus telefon için android 4.4 xda developers forumlarında mevcut) kendince engel olmaya çalışıyor ama nafile. atı alan üsküdarı geçti, metroya bindi karşıya da vardı. geçmiş olsun google,

Google niye sorumluluk alsın? Tüm işi bırakıp bu apk ile yüklenecek rom'ların temiz yada kirli olduğunu mu takip edecekler? Adamlar haklı.

BEN cyanogen ve AOSP karışımı rom kullanıyorum 3 yıllık galaxy s im s3 ten bile güzel benim gözümde.

Google bilmiyor mu cyanogenmod olmazsa android satmaz? güncelleme almayan cihazı ne yapacak millet symbian gibi yapmak istiyor google,batar o zaman

Sen de yorum yaz