CyanogenMod Installer'ı denedik!

CyanogenMod'u cebinize yüklemeyi çocuk oyuncağı haline getiren CM Installer'ı sizler için denedik!

CyanogenMod Installer'ı denedik!

CyanogenMod'u Android'li telefonuna yükleyenler, bunun zaman zaman zahmetli olabileceğini bilirler. Bu işi kolaylaştırmak üzere CyanogenMod takımının geliştirmekte olduğu CyanogenMod Installer'ın en son kapalı betasını sizler için denedik.

Cebinize CyanogenMod'u yüklemek için CM Installer'ı kullanmayacaksanız, önce boot kilidini kaldırmanız, cebinizi root'lamanız, bir custom recovery kurmanız ve doğru ROM sürümünü cebinize yüklemeniz gerekiyor. CM Installer ise bu süreci son derece basit bir hale getiriyor.

CM Installer, iki araca sahip: Android uygulaması, size USB hata ayıklama ayarını nasıl etkinleştireceğinizi gösteriyor. Akıllı cebinizdeki hazırlıkları tamamladıktan sonra onu PC'nize bağlayıp CM Installer'ı PC'nizde çalıştırıyorsunuz. PC'de çalıştırdığınız CM Installer, cebinizin desteklenip desteklenmediğini denetliyor ve ardından gerekli dosyaları ağ üzerinden indiriyor (ROM, recovery ve sistem uygulamaları). İndirme tamamlandıktan sonra Install'a tıklamanız yeterli oluyor.

İşlemin geri kalanı, bootloader modunda otomatik olarak gerçekleşiyor. Ancak cebinizdeki tüm verilerin silineceğini hatırlatalım, CM Installer herhangi bir yedekleme çözümü sunmuyor.

CM Installer sayesinde sadece birkaç tıklamada cebinize CyanogenMod'u kurabiliyorsunuz. İşlemlerin basitliği bizi de şaşırttı. CM Installer, CyanogenMod'u Android'i kurcalamaya yeni başlayanlar için harika bir araç olacak gibi görünüyor.

CM Installer henüz kapalı beta aşamasında olduğundan herkese sunulmuyor. Final sürümün ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor. Şu an desteklenen cihazlar arasında Google Nexus'lar, Galaxy S2 ve S3 var. CM Installer'ı denemek isterseniz, Google+'taki CyanogenMod Installer Beta topluluğuna katılma başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Cm de şarj sorunu var

mükemmel bi proogram

biz azımsanmayacak discovery kullanıcıları için de destek gelirse çok süper bir çalışma olacak.

Bu uygulama cihazın Bootloader kilidi açılmış ve Root'lu mu olması gerekiyor? Yoksa direk orjinal cihazlara CM kurulabiliyor mu?

miui on numara şarj da iyi. CM şarjı fena harcıyor

Bu program benim telofona özel dosyayi indirdi sonra install dedim telefon downloading maça girdi sonra bir sure geçti ve we couldnt talk to your phone diyor sizce neyappam gerek en az 30 kez denemisimdir Not:telefon s3 ve antivirüs programi yok

peki CyanogenMod Installer ile yüklenen ROMun sürümü CM11 mi yoksa CM10.2 mi oluyor?

denedim oldukça akıcı ama görsellik pek güzel değil hemen orjinal roma döndüm

( we couldn't talk to your phone - use a different pc - disable antivirus ) hataları alıyorum başka bilgisayardan denedim yine aynı hatalar çıkıyor... ne yapmam lazım

Uygulama cihazı otomatik olarak kendisi rootluyor mu yoksa kendimiz mi yapmamız lazım yeni başlıyorum yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir