Cyrsis 3 bomba gibi geliyor!

Crysis 3, yepyeni ekran görüntüleri ve bomba gibi yenilikleriyle sonunda ortaya çıktı...

Crysis 3'ten yepyeni ekran görüntüleri için tıklayın...

Piyasaya ilk çıktığı günden bu yana oyun severlerin gönüllerinde taht kurmuş olan Crytek firmasının efsane oyun serisi Crysis'in üçüncü oyunun 2013 yılında piyasaya sürüleceği artık kesinlik kazandı.

Geçtiğimiz günlerde resmi detayları da ortaya çıkan oyunun adıysa Crysis 3 olacak. Senaryo gereği yine Prophet isimli karakteri kontrol ediyor olacağız. New York şehrine geri dönüşü konu alacak oyunda Prohet, karşısında Cell Corporation tarafından yaratılmış olan Nanodome'ların bütün şehri kapladığına şahit olacak. Crytek'in genel müdür koltuğunda oturan Cevat Yerlinin oyun hakkında yaptığı açıklamaysa şöyle; "Crysis 3, sanbox oyun yapısını, ileri seviyede savaş ve ileri teknoloji insan - uzaylı silahlarının kullanımının açık olacağı, FPS türünü sevenlerin severek oynayacağı bir yapım olacak. Ayrıca son teknoloji CryENGINE teknolojisini Crysis 3 ile gözler önüne sereceğiz ve bu sayede daha önce görülmemiş kalitede görsel bir şölen yaratacağız."

Oyun 2047 yılında geçecek ve Prophet'in gerçekleri öğrendikten sonra geriye dönerek intikam almasını konu alacak.

Yenilikler ve ön siparişe açılan kutu seçenekleri... Haberimizin ikinci sayfasında...

İşte Crysis 3'ün yenilikleri...

Yenilikler arasındaysa "composite bow", geliştirilmiş Nanosuit ve yeni uzaylı teknolojisi bulunacak. Cyrsis 3 için hazırlanan ön sipariş modeliyse fazlasıyla dikkat çekici. Hunter Edition olarak lanse edilen ön sipariş kutusu, signature bow'a erken erişim sağlayacağı gibi, aynı zamanda üzerinde daha çok güç ve özellik barındıran Hunter Nanosuit modülüne de beraberinde getirecek. Bütün bu özelliklere ek olarak Hunter Edition'ı sipariş edenler aynı zamanda multiplayer mod içerisinde kendilerini beşinci seviyeye kadar yükseltecek olan yetenek puanının da sahibi olacaklar. Crysis 3'ün ön sipariş versiyonuysa Origin.com üzerinden satışa çoktan sunuldu bile, fiyatıysa 59,95 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Bazı diğer satış noktalarındaysa oyunun farklı versiyonları bulunuyor. İlk olarak Stalker Pack karşımıza çıkıyor. Bu kutuyu satın alacaklar yarı otomatik pompalı tüfeğe herkesten daha önce kavuşacaklar. Overkill Pack'e göz dikenlerse typhoon assault weapon ve çok daha fazlasını hanelerine ekleyebilecekler. Son olarak Predator Pack ile de Feline submachine gun'a ulaşmak mümkün olacak.

Crysis 3'ten yepyeni ekran görüntüleri için tıklayın...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Prophet, Crysis 2 de kendini vurarak ölmemişmiydi?

crysis 3 çok versionlu çıkarsa tutmaz

sabırsızlıkla bekliyorum. Bitirmek için uğraşıyorum, bitincede üzülüyorum.

Cidden yaa.. Daha ilk giriş videosunda Prophet kendini vurarak ölüyor. Zırhı da bir denizciye veriyor.. Prophet olduğuna emin misiniz?

evet arkdaşlar prophetla oynıyacaz bir nevi giysi insanı bir nevi kendisinde tutuyor bu yüzden prophet alcatrazın bedeninde uyandı :)

oyunun sonunu görmediniz galiba

oyunun sonunda tekrar cıkıyor sahneye benim adın prophet diyor

Nasıl oyun oynuyorsunuz cidden enteresan. Prophet ölmemişmiydi diyor çoğunluk.. (Gerçekte yoksada hayal gücünüz bari oyundakini algılıyabilin..) Sci-fi-Fps bu oyun.. Hiçmi izlemediniz oyun sonu videosunu arkaplanda çalan epilogue eşliğinde ? Şimdi onada bu ne dersiniz (:

Açıkçası COD'nin yeni serisi çıktı denilse sevinecektim, çünkü senaryosu ve grafikleriyle resmen kusursuz bir oyun.Crysis'in grafikleri iyi hoş da, senaryo güzel olmayınca hiç zevk vermiyor.Senaryosu şimdi daha da dantik oldu, bakalım daha ne kadar dandikleşecek.

COD BlackOps 2 çıkacak. Criysis'in sahnesi değişip daha iyi oyun olsa bile Black Ops 2 onu kesinlikle geçer.

Açıkçası COD'nin yeni serisi çıktı denilse sevinecektim, çünkü senaryosu ve grafikleriyle resmen kusursuz bir oyun.Crysis'in grafikleri iyi hoş da, senaryo güzel olmayınca hiç zevk vermiyor.Senaryosu şimdi daha da dantik oldu, bakalım daha ne kadar dandikleşecek.

Daha iyisini yapamıyorsan bari çamur atma be. Sürekli tüketmeye alışıp, en küçük bir patch bile kodlamayı bilmeyenler, güzelim oyuna laf yetiştirmeye çalışıyorlar.

En yisi oyunun adı Cyrsis 3 yerine Hoşaf olsun, anlamayanlar oynamasın :)

nanosuit 2 'nin üzerinde bir geliştirme göremedim bu karelerden , eline sadece ok vermişler bir fark o var.

prophet konusuna gelirsek de , prophet kendisine destek için gelen komando takımından Alcatraz ı ağır yaralı olarak bulur. Kendisi görevini devam edemeyecek kadar tükenmiş görüp , giyisiyi Alcatraz a bırakır böylece alcatraz hayatta kalır. Hikayesini o sürdürecektir. Giyisinin içindeki kişiyi bir kaç üst düzey askeri kişi dışında kimse bilmiyor. Oyunun en sonunda'ysa prophet 'in son sözlerini yerine getirir. Nanosuit içindeki sanki oymuş gibi yaşatır. " Benim adım prophet , beni unutma ! " Alcatraz da unutmamıştır. Gelen başarıyı ona ithaf etmiştir , benim adım prophet diyerek.
Siz giyiside 3.4.5. hangi seri olsa da giyisideki kişinin Alcatraz olduğunu bilip prophet in anısına devam ettiğini bileceksiniz :)

@20 Nis 2012 10:47 Ben alcatrazın ölüp beyin fonksiyonlarını nano giysinin devam ettirdigini düşünüyorum nano suittede prophetın hafızası var yani bir nevi nano suit alcatrazın ölü vücudunu kullanıyor ya cok karışık anlatamadım neyse :)

crysis 1 ve crysis warhead karakterleri pyscho ve nomad e ne oldu 2 oyundur hiç ses yok onlar hakkında . oyun özeti koca bir deli nyc metropolü temizliycek çok saçma

Bak arkadaşım senin COD yi neden sevdiğini az çok tahmin edebiliyorum, genelde insanlar sistemlerinin kaldırdığı oyunları sever sen hiç adam akıllı crysis serisini en başından anlayarak tüm serilerini bitirerek oynadınmı daburda gelmiş konuşuyosun ,senaryo dandikmiş sen senaryoyu çok iyi möi biliosunbda konuşuosun ben anlamadım hayatımda COD serisi kadar abartılmış dandikbi oyun göremedim adamlar hersene bi oyun çıkartıyolar senaryoya özenmiyolar ama insanlar ın beyni yıkanmış anlamıyolar sen git 1 kere tarafsız olarak crysis oyna ve öyle konuş Crysis serisi özenle yapılmış bir seridir crysis warhead hariç crysis1 ve 2 ödüller almıştır en iyi oyun seçilmiştir bunları bilde konuş

Evet senaryo bozulmaya başladı orası kesin...Ama beni asıl deli eden Nomad.Ne oldu arkadaş bu adama....Kafayı yedirtiyorlar adam yaa :/

Arkadaşlar crysis 3 subatta cıkacak ve pyscho(sayko)da gelicek prophet'ı kontrol edeceğiz umarım crysis3 crysis2 de gösterdiği kötü yapay zekayı crysis3 de telafi etmiştir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir