Daha hızlı internetin yolu açıldı...

Yeni bir buluş mevcut internet hızlarının çok daha ileri gitmesine imkan tanıyacak. Peki ama nasıl?

  • Ümit Öncel
Daha hızlı internetin yolu açıldı...
DDMEBT maddesi TDMEE ile aynı özelliklere ancak daha düz bir yapıya sahip.

İnternet artık bir buluş olmaktan çıktı ve günlük hayatımızın bir parçası oldu bile. Yeni sorular ise nasıl bilgisayarları, sanal zekâyı ve internet erişim hızını artırırız konularında. Lehigh Üniversitesi'nde yardımcı profesör olarak görev yapan ve aynı zamanda uluslararası araştırma üyesi olan Ivan Biaggio yüksek optik kaliteye sahip ve ışık - ışık bağlantısını güçlendirme yeteneği çok güçlü yeni bir organik madde keşfetti. Biaggio, bu organik maddeden şeffaf, düz ve optik özellikleri etkilemeyecek ince bir plaka yapmayı başardıklarını açıkladı. DDMEBT olarak anılan bu organik madde, entegre bir optik devre üzerindeki ışın yayılımını kontrol eden silikon frekans yönlendiricilerinin arasındaki boşluğu doldurarak etki edecek.

Bu boşluklar DDMEBT ile doldurulduğunda silikon devre, tüm optik ağlar için gerekli olan ışık-ışın etkileşimi oluşturacak yeni bir yetenek kazanacak ve moleküller aşırı ultra hızlı bir hale gelecek. Silikon devre ile DDMEBT birleşiminden oluşan bu cihaz, tüm optik devrelerde bu güne kadar denenen silikon ve organik madde birleşimlerinden çok daha hızlı bir sonuç verdi. Bu harika organik maddenin tek sorunu ise nano boyuttaki devrelerde veya silikon kullanılmayan diğer optik devrelerde esnek bir yapı göstermemesi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

abd avrupa tahmini 2015 te sisteme geçerse türkiyede tahmini 2035 te geçer bizim jenarasyon ancak ihtiyarlığında gorebilir boşuna umut etmeyin..

TTNet Bu hizmeti Türkiyeye getirsin en azından 2500 $ + Ötv + Kdv Benden Söylemesi !!!

yıl 2100 olur biz hala 1024 e devam belki 2048 olur oda belkiii.

torunlarla oynarız :D

TTnet'in son kampanyasından herkes yararlansın bence. 1 Mbps-4 GB paket kullanıcıları 24 ay taahhüt vererek 12 ay boyunca ayda sadece 28,99 TL ödeyerek 2 Mbps-4 GB paketine geçiş kazanıyorlar. 12. aydan sonra 32 TL den devam ediyor. 30 Haziran 2009'a kadar zaman var. Tek şart 1 Mbps-4 GB'de taahütün olmayacak.

avrupa resmen uçuyor biz tozlarını bile yutacak kadar yaklaşamıyoruz onlara resmen kıskanıyorum adamları ne yüksek standartlarda yaşıyorlar...resmen mağara adamıyla uzaylıyı karşılaştırmak gibi ya...

cok gerıde kalmı bır ulkeyız cıdden buna cok uzuluyorum

yıl 2100 olur biz hala 1024 e devam belki 2048 olur oda belkiii.
------------------------------------------------
yok daha neler :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play