Daha ince bir iPhone 7 geliyor!

Dedikodular doğru çıkarsa, Eylül ayında sürpriz bir iPhone 7 ile tanışabiliriz!

  • Zeynel A. Öztürk
Daha ince bir iPhone 7 geliyor!

Apple'ın iPhone 6'dan incesini yapamayacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak yeni bir sızıntı, iPhone 7 için aksini söylüyor.

ABD merkezli firma, aslında iPhone 6S'in kalınlığını bir önceki iPhone 6'ya göre biraz artırmıştı. Bunun nedeni, yeni TouchID işlevinin ihtiyaç duyduğu bileşenleri telefona sığdırmaktı. Ancak ETNews'a konuşan kaynaklara göre Apple, iPhone 7'yi inceletme konusuna büyük öncelik veriyor.

Daha ince bir iPhone denildiğinde pil ömrünün kısalacağını düşünebilirsiniz; ancak rapora göre böyle bir durum sözkonusu olmayacak. Bunun nedeni, Apple'ın yeni Fan-Out teknolojisi sayesinde bileşenleri bir araya getirip, boyutlarını küçültecek olması.

Bir başka endişe, telefonun incelmesinin iPhone 6 Plus'ta yaşanan bükülme sorununu geri getirebileceği yönünde. Apple, bu sorunu iPhone 6S serisinde kullandığı daha yüksek kaliteli malzeme ile çözmüştü. Firmanın bu çalışmalarını iPhone 7'de sürdürmesini ve bizlere yine sağlam bir telefon sunmasını umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

batarya küçültme uzmanı:APPLE

iyi hoş da para yok :D

bükülme sorunu hortlayacak demedi demeyin...

Ne gereksiz bir şey bu yahu :) Kağıt gibi ince olsa ne olacak kitap gibi kalın olsa ne olacak? İlk biz yaptık demek için boş işlerle uğraşıyorlar. Yüksek pil koyacağına, ram koyacağına bak biz ince telefon yapıyoruz diyorlar. Ram önemli değil olayına alışmış iphone kullananlar, sonuçta kazık büyük öyle olduğunu kabul etmek zorunda kalıyorlar. 2gb yapmasaydı 6s'te önemsiz ise(tükürdüğünü yaladı apple). Apple düşmanı filan değilim, sadece kepçeyle para alıyor kaşıkla geri veriyor, durum bu!

@03 Nisan 2016 13:26 ios için ram gereksinimi fazla değil..biz siz alışamadınız bu lafa :D :D

Daha ince ama neredeyse iki eliniz kadar büyük... Her neyse; başka bir önemli nokta da bu kadar inceliğe şu an ne kadar ihtiyacımızın olduğu. Aleti inceltmekle uğraşmak yerine teknolojik olarak daha çok geliştirmeye kendilerini vermeleri daha uygun olmaz mı ? Peki ya sizce ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost