Yotube videolarını daha kaliteli izleyin!

Youtube'daki videoların görüntü kalitesinin artırılmasının mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

YouTube Videoları Sabit Diske

YouTube Videoları Sabit Diske

Browser'ınız olmadan (yani Internet Explorer, Firefox ya da Opera'nız olmadan)Youtube videolarını izlemek ister miydiniz? Normalde Youtube videolarını direkt olarak sisteme indirmenin bir yolu yok. Yani Youtube bunun için kullanıcılara bir opsiyon sunmamış. Ancak bu videoların sisteme indirilmesi elbette Youtube'dan bağımsız olarak da gerçekleştirilebiliyor. İşte biz de bu bağlamda şimdi bu konuya değineceğiz.

Youtube görüntülerini bilgisayarınızda, iPod'unuzda, iPhone'unuzda, PSP ve hatta eski DVD player'ınızda bile izleme şansına sahipsiniz. Nasıl mı? İşte ayrıntılar...

1. Firefox ile: Youtube görüntülerini sisteme indirmenin belki de bilinen en kolay yolu Firefox eklentisini kullanmak. Download Helper eklentisini Firefox'a kurmamız yeterli. Video Downloader de bir diğer alternatifiniz.

2. Diğer Masaüstü Yazılımlar ile: Firefox kullanıcısı değilseniz, endişe etmeyin. Firefox olmadan da sisteme Youtube görüntülerini indirmek mümkün. My Video Downloader bir windows yazılımı ve bu iş için görevlendirilmiş. Ancak deneme sürümü Youtube'dan sadece 10 video indirmenize izin veriyor. Daha fazlası için 30$ gibi bir ücret talep ediliyor.

Mac kullanıcıları da unutulmamış. Pod Tube 2, Youtube görüntü formatını iPod ya da AppleTV'ye göre çeviriyor. Ancak Podtube 2'nin 5$ gibi bir fiyatı var. TubeShock da aynı paralelde bir yazılım, fiyatı ise 15$.

RealPlayer da Google Video, Youtube ve MySpace Video'ları sisteme indirmeye olanak veriyor.Bu player, Firefox ve Internet Explorer'da bu sayfalardan biri açıkken otomatikmen bir indirme linki yerleştiriyor ve bu linklerle görüntüleri sisteme alabiliyorsunuz.

Ve SaveTube. Hiçbir araç olmadan buradaki görüntüleri sisteme rahatça atabilirsiniz.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

youtube'a erişim sağlayabilsek, düşük kaliteye de razıyım

mozilla firefox ile baglanmak mumkun.ben hergun girip izleyebılıyrum.explorer ıle gırılemez..teknolojının gözuu seveyım:)

ben gırebılıyorum...

kardeşş youtube girmek istiorsan sen bana takıl :)
msn adresimi yazıorum ekle anlatayım sana ve yardıma ihtiyacı olanlara....

yasaklama olayları siteyi daha da çekici kılmış anlaşılan..

Kalite arttığında kotalı kullanıcılar için değişen pek bir şey olmayacak.

Youtube aşırı ziyaret ettiğim bir site değil. Ama yasaklanması da doğru değil.

youtube nasıl girileceğini anlatırsanız daha iyi olur. proksilerde artık işe yaramıyor. sadece resimler açılıyor videolar açılmıyor.

biz biliyorduk da siz yeni öğrenmişsiniz sanırım

You tube çok fazla download harcıyor.Kotalı kullanıcılar için 900'lü hat gibi.

www.vtunnel.com tıklıyoruz arkadaşlar, ardından mevcut borwser çubuğuna www.youtube.com yazıyoruz veee tabikide giriyoruz youtube sitesine. Tabi vtunnel.com daki pencere engelleyiciyi kaldırırsak ii olur. Ha bide ilk girişlerde çıkan pop-up lar uyuz ediyo ama yapacak bişey yok. Kolay gelsin......

video quality diye bişe yok ki

downloadda sorun çıkarıyor sonuna ekliyorum ama download dediğimde saçma şeyler çıkıyor anlamadım valla

you tube giriş için antisansür ü kullanıyyorum uzun zamandır sorunsuz giriyor. kaliyeli video için bahsedilen video quality diye bir bölüm yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir