Daha önce böyle bir iPhone görmediniz!

Yeni ortaya çıkan bir patent, Apple'ın iPhone için hayal gücünün sınırlarını zorladığını gösteriyor!

Daha önce böyle bir iPhone görmediniz!

Apple tarafından alındığı ortaya çıkan yeni bir patent; gövdenin ön ve arka panelinin kenarlarına doğru katlanmış sıradışı bir iPhone tasarımına işaret ediyor. En az tasarım kadar ilginç olan bir diğer şey ise bütün gövde ve ekranın cam materyalden oluşması.

Bu ilginç tasarım doğal olarak böyle bir telefonun kullanımının beraberinde getireceği konfor sorunlarını da akıllara getiriyor. Söz konusu tasarımda çerçevelerin ortadan kaldırılma biçimi oldukça sıradışı olsa da bu Apple tarafından sunulan ilk çerçevesiz iPhone tasarımı değil. Cupertinolu firma iPhone'un ekranını kenarlara doğru çerçevleri ortadan kaldıracak biçimde genişlettiği onlarca patent dosyalamış durumda.

Cihazın nasıl kullanılacağını da ayrıntılı biçimde gösteren patent geçtiğimiz gün ortaya çıksa da aslında ilk olarak 2011'de dosyalanmış.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bence Samsung gibi kavisli yapar , belki daha konforlu, belki de rahatsızlık verici...

Lg g5 e benziyor alt çekmecesi. Apple şimdide lg ye dava açar.

Akılılarına gelen herşeyin patentini alıyorlarki biliyorlar böyle berbat telefonlar ile daha fazla gidemiyeceklerini bari ilerki senelerde olurda birileri gerçekten yenilikçi bişeyler yaptığında önce bizim aklımıza gelmişti banane banane bende telif parasını isterem diyebilsinler.

İşte bunlar hep illuminati ??

Telefonun şekliyle uğraşıyor daha samsung gözlğüde buldu arka taraftan ekranda yaptımı pozlamalar kendini çekmeler kendi vidoyunu kendin çekimletde 16mpixel liklere de ulaşak birde saat i kim bulmuş samsung mu iphone mu onun pantentide b3nim der o iphone

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir