Dalgada Türkiye'nin üstüne yok!

Global Facebook Oyunu WWWave Dalgası'nda, birincilik Türkiye'nin! İşte detaylar...

WWWave Dalgası'nda bir numara Türkiye!

WWWave Dalgası oyununu, tüm dünyadan toplam 68.000 kişilik katılımın yarattığı 272.242 metrelik temsili dalgada, 1904 oyuncusu ile Türkiye birinci olarak sonlandırdı

Samsung Electronics'in Wave global lansmanını takiben 31 Mayıs - 25 Temmuz 2010 tarihleri arasında düzenlediği ve Facebook'un en eğlenceli oyunlarından biri haline gelen WWWave Dalgası maratonu sona erdi.

Eğlenceli ve yaratıcı içeriği sayesinde WWWave Dalgası'nda Facebook kullanıcıları aynı zamanda ülkelerini de temsil ettiler. Türkiye'nin de yaklaşık 2000 oyuncusuyla dahil olduğu maratonda, dalganın uzunluğu toplam 272.242 metreye ulaştı ve çeşitli ülkelerden binlerce Wave takipçisi bu zevkli oyun sayesinde bir araya geldi.

Sosyal medyadaki aktifliği ile dikkat çeken Samsung Electronics Türkiye tarafından, WWWave Dalgası kısa zamanda ülkemizde de duyuruldu. Oyuncular Facebook'ta kendi dalgalarını oluşturmanın yanı sıra diğer Dalgalarla işbirliği yaparak, olabildiğince çok dalgaya katılıp, kendilerine de diğer oyuncuların dahil olmasını sağladı ve en uzun dalgayı oluşturmak için rekabet içerisinde oynadılar. Oyunu, 407 kişilik belirgin farkla Türkiye birinci bitirirken, Filipinler ikinci ve 1.231 kişiyle Hindistan üçüncü sırada tamamlayabildi.

En uzun dalgayı oluşturan ve rastgele seçilecek olan Wave Captains ve Wavemate'lerin yanı sıra, rastgele seçilecek Wavemate'ler, 5 ülkeden rastgele belirlenecek en uzun 5 insan dalgasını oluşturan Wavemate'ler ve de oyun boyunca en çok Dalga'ya dahil olan 3 Wavemate, WWWave Dalgasının fırsatlarından yararlanmış olacak.

WWWave Dalgası'nın fırsatlarından yararlanacak kişiler 11 Ağustos'ta duyurulacak.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Benim haberim yok yaw:(

Bu birincilik göğüs kabarttığı gibi, az biraz düşünürsek, ne kadar başı boş, angarya işlerle vakit öldüren insanlarımızın olduğunu görürüz. Facebook'ta en çok vakit geçiren ülke sıralamasında da birinci olacağımızı zannediyorum, artık ilkokul 3'e giden bir öğrencinin bile face profili olmakla beraber oyunlar ayrı bi ilgi odağı olmuş durumda.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play