Dark Sky: iPhone 6 ile hava durumu tahmini!

Eğer bir iPhone 6'ya sahipseniz, hava durumunu tahminlerine siz de katkıda bulunabilirsiniz!

Dark Sky: iPhone 6 ile hava durumu tahmini!

iPhone'ların hava durumu bilgilerini internetten alıp bizlere sunmasına alışmış olabilirsiniz ama artık, hava durumu tahminlerini de etkilemeye başlayacaklar. Dark Sky, iOS uygulamasına getirdiği büyük yenilik ile, iPhone 6 ve 6 Plus'taki barometreleri kullanarak basınç ölçümlerine katkıda bulunmalarına olanak tanıdı.

Bu sistemin, kısa zamanlı tahminlerdeki başarıyı ve doğruluğu büyük ölçüde arttırması bekleniyor. Yani, bir yağmur yağmak üzere olduğu zaman anında bildirim alabileceksiniz. Daha önce de kalabalık tarafından toplanan basınç verilerini kullanan uygulamalar olmuştu ancak bu uygulamalar genellikle hava durumu tahminlerini geliştirme amacına sahip değillerdi ve hiçbiri Dark Sky'ın boyutlarında değildi.

Dark Sky, App Store'dan 4 dolar karşılığında indirilebiliyor

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Nihayet faydacıl bir uygulama daha ! Umarım akıllı telefon vb. market servislerinde şaka için yapılan veya gerçekte hiç bir işe yaramayan uygulamalar yerine bu tür uygulamaların sayısı artar.(Aslında olması gerektiği gibi) Ek olarak: uygulama faydalı ama dolar kuruna bakıldığında ,ülkemiz koşulları için fiyatlandırma politikasının değişmesi gerektiği yorumunu yapmak çok da zor değil. Bilge Baykuş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir