Davalarla uğraşmak isteyene satılık şirket!

Mac klonu sistemler üreten Open Tech kendini satışa çıkardı. Davalarla uğraşmak isteyenler buyursun.

Mac OS X işletim sistemini çalıştıran PC'leriyle öne çıkan Open Tech satılıyor. Open Tech'i satın alacak olan kişi sadece şirketin ismine, ününe ya da portföyüne sahip olmakla kalmayıp şirketin ticari sırlarına da vakıf olacak.

Open Tech'in bu açıklamasının tam da Psystar'ın Apple tarafından davalık olduğu haberlerinin duyulmasından sonra gelmesi ise oldukça ilginç bir detay. Psystar da Open Tech'ten önce kurulmuş ve Apple Mac OS X işletim sistemini bilgisayarlarına kurulu olarak kullanıcılara ulaştırıyordu. Apple ile davalık olmasından sonra aynı kulvarda olan Open Tech'in satış ilanı da bu paralelde değerlendirebilir.

Ancak Open Tech, Psystar'ın aksine Mac OS X işletim sistemini bilgisayarlarına kurmadan kullanıcılarına ulaştırıyordu. Bu işletim sistemini yüklemek isteyenlerin ise Open tech yükleme diskini edinmesi gerekiyor; tabii belirli bir ücretin karşılığında. Elbette EULA'yı kırmayı düşünüyorsanız, bunu zaten evinizdeki herhangi bir PC'den de kolayca yapabilmeniz mümkün.

Şirketin satış fiyatı ise son derece makul: Sadece 50.000 Dolar. Şirket web sitesinin girişinde ziyaretçileri karşılayan satılık ilanını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

çok pahalı almıyorum :S

apple nde yaptığı tekelcilik ama kimse tekel yapıyorsun diye adama dava açamıyor.kanunlar kimin tekerinde dönüyor?

İsim yapmak isteyenler alır. :)

neden bu kadar ucuz acaba, adam elden çıkarmaya çalışıyo sanırım.Davaların günü geldikçe gitmek zorunda kalıyodur, yakında alana üste para verir herhal :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir