Davetsiz Misafirlere Kapıları Kapatın!

Siber dünyada zararlı yazılım sayısı 650 milyon adedi aştı.

Davetsiz misafirlere kapıları kapatın!

ESET, dijital sistemleri hedef alan virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama teknikleri, casus yazılımlar ve şifre-fidye programları gibi kötü amaçlı yazılımlarla mücadele eden 2018 yazılımlarını, dijital güvenlik pazarına sunduğunu duyurdu.

Güçlü bireysel ürün ailesi

Yenilenen efsanevi ESET NOD32 Antivirus'ün yanı sıra ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium ve ESET Multi-Device Security yazılımları, artan dijital saldırılara karşı kapının sıkıca kapalı kalmasına ve kötü amaçları olan, istenmeyen davetsiz misafirlerin geri çevrilmesine odaklanıyor.

UEFI Tarayıcı ile koruma başlıyor

ESET yeni sürümlerinde, mevcut onlarca çok katmanlı korumaya ek olarak siber mücadelede çığır açan iki yeni özellik ile kullanıcılarının güvenliğini daha da arttırıyor. Bu yeniliklerden ilki, UEFI bölümünün güvenliğini sağlayan UEFI Tarayıcı. UEFI, bilgisayar düğmesine bastığınızda, Windows başlamadan hemen önce çalışıp sistemi ve çevre birimlerini çalışmaya hazır hale getiren temel yazılım bölümü olarak biliniyor. Bu bölüm, bugüne dek korumasız bırakıldığı için siber suçlular açısından çok cazip bir saldırı hedefi olmaya başladı. UEFI bölümüne bulaşan kötü amaçlı yazılımlar, işletim sistemi tam olarak yeniden yüklense, yani makineye format atılsa bile sistemde kalmayı sürdürüyor ve makinenin kontrolünü sonsuza dek ele geçirebiliyor. UEFI Tarayıcısı, UEFI bölümünü kontrol ediyor ve herhangi bir şüpheli etkinlik kaydedildiğinde kullanıcıları uyarıyor.

Ağımda yabancı var mı?

2018 sürümlerinin bir diğer öne çıkan özelliği ise Akıllı Ev İzleyici. Artık sadece bilgisayar, tablet veya telefon değil; televizyon, buzdolabı ya da çamaşır makinesi gibi internet bağlantılı yeni nesil cihazlar da ESET yazılımlarının radarına giriyor. Nesnelerin İnterneti (IoT) olgusunu temel alan Akıllı Ev İzleyici, kişisel Wi-Fi ağını kullanan tüm internet bağlantılı cihazları görüntülüyor ve bu cihazlara yönelik izinsiz erişimler konusunda uyarıyor. Akıllı Ev İzleyici, cihazların internete bağlantı noktası olan modem ve routerlerı güvenlik açıklarına karşı tarıyor ve güvenlik düzeyini geliştirecek değişiklikler öneriyor.

Bilgisayarın performansını düşürmeden koruyor

Günümüzün dünyasında dijital güvenlik hayatı yavaşlatmamalı. ESET'in tüm yenilikleri ve diğer çok katmanlı koruma teknolojileri, bilgisayarların hızı üzerinde minimum etki yaratıyor. ESET, herkesçe bilinen yüksek performansın yanı sıra en üst düzeyde algılama, hız ve kolay kullanılabilirliği yeni sürümlerinde de sunuyor.

30 yıldır koruyor

ESET'in ilk tohumları - daha bildiğimiz anlamda internet bile yokken - 1987 yılında iki genç programcının, bilinen ilk virüsleri keşfetmesi ve bunu tespit edecek program olan NOD'u hazırlamasıyla atıldı. ESET Türkiye CEO'su Alain Soria, söz konusu o yazılımın süreç içinde efsane ESET NOD32 Antivirus'e dönüştüğüne dikkat çekti. Soria, "ESET, bugün Avrupa Birliği merkezli en büyük bilgi güvenliği kuruluşu haline geldi. Sürekli artan ve günümüzde sayısı 650 milyonu aşan dijital tehditlere karşı, her ihtiyaca yönelik yenilikçi yazılımlarımızla tam 30 yıldır tüm dünyada ve Türkiye'de en üst düzeyde dijital koruma sağlıyoruz" açıklamasını yaptı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ESET yeni güvenlik özelliği UEFI koruması ile iyi birşey yapmış fakat gelelim otorite sayılan son av-comparatives testlerdeki karnesine; Removal testinde Kasım/2017 sadece 2 yıldız ile orta ligte advanced, Real World Protection testinden ise Ekim/2017 virüsleri bloke etme de 98.4 almış, yani %1,6 oranında virüsleri kaçırıyor veya bulamıyor. Eset sadece oyun oynayanlar için çok iyi az Ram tüketiyor kasmıyor. Yüksek güvenlik beklentisi olanlar için Bitdefender ve motorunu kullanan AV'ler iyidir...

Yıllardır kullanırım belki 15 yıl oldu. Bir kez sıkıntı yaşadım onu da kendim tespit ettim zaten (Hatırlayanlar varsa svchost.exe adında mallware var idi ve ozamanlar smart securitynin malware tarama fonksiyonu yoktu.). Ben memnunum ve daha iyisini de bulamadım.

@17 Kasım 2017 08:03 On Demand yani kurulumsuz malware tarayan ''Emsisoft Emergency Kit'' (ücretsiz) ile PC'ni bir taratmanı tavsiye ederim.

Mozilla nın da dediği gibi eğer windows 10 kullanıyorsanız antivirüse gerek yok Windows 10 birçok antivirüsten daha güvenli

virüsleri icad eden bunlar zaten

Sen de yorum yaz

Turhost