Panasonic Toughbook ile kesintisiz üretkenlik

Panasonic'in dayanıklığı Toughbook ve Toughpad'leri, kesintisiz üretkenliğe böyle olanak tanıyor!

Bursagaz işgücü kaybını Toughbook ile giderdi

Bursagaz işgücü kaybını Toughbook ile giderdi

Bursagaz işgücü kaybını Panasonic Toughbook ile giderdi

Yönettiği 5 bin km'lik doğalgaz şebekesi ile Türkiye'nin en büyük 3 doğalgaz dağıtım şirketinden biri olan Bursagaz ise, "Konuma Dayalı İhbar Yönetim Sistemi"ni Panasonic ile birlikte hayata geçirdi. Alo 187 hattına gelen ihbarların toplanması, saha ekiplerine iletilmesi ve çözümlerin uygulanması süreçlerini önceleri manuel olarak yürüten şirket, oluşan işgücü kaybını  dayanıklı mobil PC Panasonic Toughbook CF-19 ile giderdi. Uygulama kapsamında navigasyon uygulaması ile ihbar adres bilgilerinin görsel (CBS) haritası, saha ekibine iletiliyor ve ihbar yönetim süreçleri her zamankinden daha kısa sürüyor. Proje ile proje öncesinde 3 vardiyada çalışan 7 saha aracı için harcanan yıllık yakıt masrafları yüzde 11 oranında azaldı ve Bursagaz'a 730 saatlik ek işgücü kaynağı sağlandı.

Tablete dayanıklılık geldi!

Panasonic'in kesintisiz mobil çalışma anlayışına yönelik dayanıklı tabletleri Panasonic Toughpad sayesinde enerji şirketleri artık tüketici tabletlerinin kısa pil ömrü, az dayanıklılık ve çalışmaya uygun olmayan ekran gibi dezavantajlarıyla vedalaşıyor. Panasonic'in n Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Konferansı ziyaretçilerinin beğenisine sunduğu Toughpad FZ-M1 enerji sektörünün ihtiyaçlarına yönelik özellikleriyle dikkat çekiyor. 150 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1 toz ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor.   

Dünyanın ilk Intel Core i5 işlemcili, tamamen dayanıklı, fansız çalışan 7 inç tableti olan FZ-M1 yalnızca 540 gram ağırlığa ve 18 mm kalınlığa sahip. Cihaz geniş bağlantı ve esneklik seçenekleriyle öne çıkıyor. 4G mobil geniş bant, GPS ve anten özellikleri sayesinde anlık bilgi paylaşımının hayati önem taşıdığı enerji sektöründeki mobil çalışanlar bilgi ve verileri anlık olarak paylaşabiliyorlar. Mini-Serial, LAN, NFC, akıllı kart okuyucu, 1D/2D barkod okuyucu, UHF RFID, tam boyut USB 3.0, micro SD, kulaklık, DC-In ve microSIM ürünün opsiyonel özellikleri arasında yer alıyor.

Ortam ışığı sensörü gibi dahili pil ömrü tasarruf teknolojilerine sahip olan Toughpad FZ-M1, 2 saat süreli şarj edilen değiştirilebilir pili ile 8 saat boyunca çalışabiliyor. Daha uzun süre çalışma ihtiyacı bulunan kullanıcılar için çalışma anında değiştirilebilir pil kurulumu ayarlanabilir giriş seçenekleri ile yapılabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Bursagaz işgücü kaybını Toughbook ile giderdi
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir