DDR2 fiyatına DDR3 Bellekler

DDR3 Teknonojisine geçemeyen performans meraklıları, DDR2 fiyatına DDR3 belleklere sahip olabilecek.

DDR2 fiyatına DDR3 Bellekler
Oyun ve performans meraklıları artık DDR2 fiyatına DDR3 belleklere sahip olabilecekler.

Corsair'ın DDR3 RAM'ler için kullandığı ve DHX adını verdiği soğutma teknolojisi sayesinde, ısı iletimi daha kolay ve etkili olarak sağlanabiliyor, üstelik kullanıcılılar bu teknolojiye DDR2 fiyatına sahip olabiliyorlar.

Corsair'ın geliştirmiş olduğu yenilikçi bir ısı dağıtım sistemi olan DHX (Dual Path Heat Xchange), iki yollu ısı iletim sistemini kullanarak hem PCB, hem de PCB üzerindeki bileşenleri soğutmaya yönelik bir yapıya sahip. DHX modelli soğutucularda kullanılan PCB, özel olarak diğerlerine oranla daha uzun tutuluyor. Bu sayede bellek üzerindeki soğutuculara ısı iletiminin daha kolay ve etkili olarak sağlanabiliyor.

DHX, üzerindeki soğutucunun tarağı andıran görüntüsü ve kullanılan maddenin alüminyum olması sebebiyle bileşenlerden ve PCB'den çekmiş olduğu ısıyı çok hızlı ve kolay bir şekilde kasa içindeki hava akımına bırakıyor. Bu sayede RAM'lerin performanslı çalışabilmesi için gereken etkili soğutma sağlanmış oluyor. Performans meraklılarının daha az ücretle daha fazla performans ve yeni teknolojilerini kullanmalarını sağlayacak olan fiyatlandırmasıyla Corsair, DHX soğutucusuna sahip 2x1 GB 1333 MHZ ve CAS9 özelliklerine sahip TWIN3X2048-1333C9DHX belleklerin fiyatını 149 USD olarak kulalnıcılarıyla buluştururken, DHX soğutucusuna, 2X1 GB 1600 MHZ ve CAS7 gibi hızlı bir tepki süresine sahip TWIN3X2048-1600C7DHX belleklerinin 379 USD'lık fiyatlarıyla Corsair piyasaya iyi bir giriş yapıyor.

Performans ve kalite konusunda, teknoloji tutkunlarının yakından takip ettiği, kullanıcılardan her zaman olumlu yorumlar alan Corsair, üretmiş olduğu üç ayrı serisi bulunan yüksek kalite güç kaynakları HX, TX ve VX serilerinin tamamını yakın bir zamanda Türkiye'de satışa sunacak.Tamamı Japon üretimi olan, yüksek amper (beslenme) değerlerine sahip, aynı zamanda 80+ onayı taşıyan Corsair güç kaynakları, düşük ses seviyesi ve yüksek verimliliği ile ön plana çıkıyor.

Bilgi:
Dijital Trend
Tel: (0212) 266 87 70

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

chip online başlık yanlış dr2 değil ddr2

Bu mu DDR2 fiyatı? :(

şu ramlerin de hızı arttıkça cas latency'ler de artıyor.O zaman ne işe yarıyo ki?Bir yandan 1333 1666mhz'ler görürken gecikmeler nerdeyse 10ms olacak.DDR1'lerde latency 2ms mesela.DDR2'de bu 5ms oldu.(3 ya da 4ms olanlar da var tabii ama onların fiyatları normallerden daha yüksek olacaktır.)Esas hız artışı bence verilen paraya deymeyecek kadar.DDR3'e geçmek yerine 3ms cas değerlerinde DDR2 ram tercih edilebilir.RAMlerin uygulamalardaki performans farklarına bakarak ddr1-2-3 farkları görülebilir.Önemli olan iyi değerler sunan ram almak.ddr1'lerden kötü performans veren ddr2'ler gördüm.Bir de artık ramler fena ısınıyor.Pasif soğutma bence artık yetmeyebilir.İlerde yanan ramlerle daha sık karşılaşacağız.Seneye ddr2 ram bulunamayabilir,stoğunuzu şimdiden yapın bence.

Bizim bilmediğimiz bir DDR2'ler varda onların fiyatlarıyla mı aynı..zaten bu yeni teknolojiyi de artık anlamak ne mümkün..
Zaten bu soğutma işiyle sadece klimalara rakip çıkıcak ve elektrik sarfiyatı giderek yeni teknolojiyle artarak akıl almaz yollara gelicek..

bu gecikme süreleri düzelmeden o parayı asla haketmez
ha tabi gecikme süreleri iyi olan ramlar de var ama 300 dolardan başlar onlarda
DDR2 en az 1,5 yıl daha piyasada lider kalır

1066 ddr2 fiyatına 1333 ddr3 mantıklı ancak anakart fiyatlarını da hesaba katmak lazım.
ddr2 destekli x38 anakart 229 usd+kdv ddr3 destekliler ise 300 usd üstünde

napcamizi sasirdik artik birileri en üst seviye ötesi olmayanlari cikartsada kurtulsak yahu yok 2 cekirdek yok 8 cekirdek yok 12 cekirdek hyperx süperix bilmem ne.. harbiden baydi bu muhabbetler

ddr2 nerden baksan 2 sene daha tahtında oturacak ddr3 ün fiyatı ddr2 kadar olsa bile yanından geçmeyin derim gecikme süreleri çok yüksek bu nedenle mhz 'leri yüksek olsa bile ddr2 kadar iyi olamazlar şuan.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir