DDR3'ler yakında DDR2 fiyatında mı olacak?

Şu an için cep yakan DDR3 bellekler kısa bir süre sonra DDR2 fiyat seviyesine inecekler...

  • Halil Mollaoğlu
DDR3'ler yakında DDR2 fiyatında mı olacak?
Corsair DDR3-Bellek: Yakında DDR2 fiyatında mı olacak?

Çeşitli bellek üreticilerine göre DDR3 belleklerinin yüksek fiyatı, 2008 ortalarına doğru DDR2 belleklerin seviyesine düşecek.

Buna ulaşmak için üreticiler planlanan süreden önce DDR3 seri üretimini canlandırmak istiyorlar. Sebep olarak da Intel'in sübvansiyonları gösteriliyor. PC ve laptop üreticilerini DDR3 destekleyen yeni yonga setlerine çekmek için uygun fiyatlı bellekler kaçınılmaz oluyor.

Yaklaşık iki aydır düşen DDR3 bellek fiyatları ilk işaretleri verir durumda. Bu süre zarfında fiyatları yüzde 30 oranında düştü.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

düşmeside lazım zaten, ddr2'lerden cok pahalı fiyatlarda bu ürünler. ayrıca ddr3 destekli anakart falanda eklenince iyice cep yakıyor.

Daha yeni OCZ Reaper aldıktan sonra DDR3 haberi gelince insan kötü oluyor :)

Ben daha DDR2'ye geçemedim DDR3'e geçmekten bahsediliyor. Herhalde DDR'den doğrudan DDR3'e geçerim bu gidişle. Ondan sonra da DDR4 çıkar bir sene geçmeden. Bana biraz suyu çıktı gibi geliyor bu işin. Sürekli sistemi yeniletmek için yapılan ticari oyunlar. Milyonlarca bilgisayarın oluşturduğu çöplüğü kimse düşünmüyor.

ben bilgisayar toplayacaktım fakat DDR3 ram'lerin, fiyatını gördükten sorna birazcık erteledim :) şuan için haziran ayını kesinleştirdim ve planlarımı yaptım eğer haziran ayında uygun alırsa 1-2 gb ddr3 ram içeren bi PC toplayacam eğer uygun olmazsa lap top alacaz artık. Ama bana kalırsa acelesi olmayanlar DDR3 ram almasın şuan için, biraz beklesinler gerçektne baya bir düşüş olacak

daha en az 2 senesi var

bunu öngörebilmek için KAHİN olmak gerekmiyor. Örnekleri hep yaşandı...

yuh ddr2 çıkalı kaç sene oldu geçemedin diye çabuk çıkmasını mı suçluyorsun

bence DDR3 DDR2 gibi çok tutulmayacak nedeni ise piyasada yeteri kadar ddr2 bellek olması ve günümüz şartlarında ddr2 lerin yeterli olması. Ama yine bulurlar ddr3 süz desteklemeyen programlar güncellemler vs

Yakın zamanda bu gerçekleşebilir. Fakat bir süre sonra(uzun veya kısa diyemiyorum. hiç belli olmaz) DDR2 ile DDR3 bellekler fiyat etiketlerini değişecekler. Aynen şu anki DDR-DDR2 gibi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play