Dedikodu: Yeni iPhone 4G ne zaman çıkıyor?

Yeni nesil iPhone'un çıkış tarihi ve destekleyeceği teknolojilere dair ilk detaylar ortaya çıkıyor.

  • Halil Mollaoğlu
Dedikodu: Yeni iPhone 4G ne zaman çıkıyor?
iPhone 4G: 2010 yazında çıkabilir.

İnternette yeni nesil iPhone'a dair dedikodular çıkmaya başladı. İddialara göre ABD'de yeni iPhone 4G ile ilgili ilk testler yapılmaya başlandı. Fonefrenzy.com'un haberine göre yeni iPhone'lar HSDPA standardının (3G, 3,5G) halefi olan LTE'yi (Long Term Evolution) destekleyecek.

4G olarak da tanımlanan hizmet 300 Mbit/s download, 75 Mbit upload hızını mümkün kılıyor. Habere göre 4G desteği sunan iPhone 2010'un yaz aylarında tanıtılabilir. Gelecekte diğer cep telefonu üreticileri de LTE'yi kullanmak istiyor. Samsung önümüzdeki sene farklı LTE cihazları tanıtmak istiyor, keza piyasa devi Nokia da bir LTE modem tanıttı. Fakat RD-3 ismindeki modem son kullanıcıya hitap etmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

4g den hiç bir beklentimiz olamaz! Çünkü 3g den daha tam olarak faydalanamiyoruz. iPhone ve Turkcell kullanicisiyim ve tam anlamıyla yararlanmayı bırakın yarım bile faydalanamiyorum. 3g isareti bir E oluyor bir 3G. Tabi bu arada bekleme olduğu için ben çileden çıkıyorum!!!

300mbit/s mi ? biz 1mbit hızlı diyoz (tam 1mbit olmasada) :S ttnet duy 256-512 kbitlik saçma kampanyaları bırakta hızları artır biraz :@

Türkiye eşit değildir teknoloji, Türkiye eşittir keklemeloji. İnanmıyorum. Hala GSM Kullanıyoruz yahu VoiP eskidi diğer ülkelerde. Biz neden böyle bir ülke olduk. Niçin insan öncelikli değil de sömürü öncelikli olduk ey sermaye sahipleri yatırımcılar.

1 mbit net kullanıyorum utanıyorum gercekten utanıyorum

Bu LTE yada 4G dedikleri sey yayginlasirsa artik ozel kiyafetle gezmek gerekecek cunki bunlarin vericileri cok yuksek frekansta calisacak ve cep telefonlarindan cok daha zararli SAR tehlikesi yaratacak.
WiFi temelli bir teknoloji!
Dunyayi copluge ceviriyorlar...

"4G olarak da tanımlanan hizmet 300 Mbit/s download, 75 Mbit upload hızını mümkün kılıyor."
Türkiye'ye 4Gnin geldiğini düşünemiyorum :D herkes mevcut internet bağlantısını kapatıp GSM üzerinden bağlanır herhalde :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play