Değişen kullanıcı sözleşmesini kimse sevmedi!

Dev depolama servisi, kullanıcılarına gönderdiği yeni sözleşme ile şimşekleri üzerine çekti!

  • Cem Şancı
Dropbox isyanı büyüyecek mi?

Popüler bulut depolama servisi Dropbox, geçen hafta kullanıcı sözleşmesinde güncellemeye gitti. Kullanıcıları güncelleme konusunda e-posta ile uyaran Dropbox'ın yaptığı değişikliğe göre, Dropbox kullanıcıları servisten kaynaklanan herhangi bir hata veya başka bir nedenle şirkete dava açmayacağını beyan ve kabul etmek zorunda kalıyorlar.

Bu zorlama sözleşme ile dava açma haklarının elinde alındığını ve her türlü soruna karşı çaresiz, savunmasız kalacaklarını öne süren kullanıcılar ise isyan bayrağını açtı. Bir kullanıcı Dropbox'ın insanların mahkeme hakkını kısıtlamasının tüm Amerikan değerlerine ters düşen utanç verici bir uygulama olduğunu yazdı. Bu tepkiler büyüyecek olursa, Dropbox'tan topluca kopuşlar olabilir, bu durum da Microsfot'ın OneDrive'ına yarayacaktır.

Dropbox tepkileri yumuşatmak için kullanıcı sözleşmesindeki, bilgilerin üçüncü kişilere ve mahkeme kararı olmaksızın hiçbir devlet kurumuna verilmeyeceği maddelerini öne çıkarmaya çalışsa da kullanıcıların öfkesini yatıştıramadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

dropbox bitmiştir

her şey amerikan değerlerine göre yapılıyor.

Şu anda yandex disk, İcloud ve onedeive kullanıyorum. İçlerinden en bonkörü onedrive, en sorunsuzu ise yandex disk

Box varya hemde xperia ve iphone kullanıcılarına 50 gb bedava depolama alanı veriyor. Bence box daha iyi

@ebuozbek hmm, pahalı telefonlardan bahsettiği için, almak isteyip de alamayan bazı CHIP online kullanıcıları çok güzel bir tavsiyenin dislike almasına sebep olmuşlar. Box içlerinde en iyisi hakikaten. Fortune 500 den büyük firmaların çoğuda box ı kullanıyorlar.

Box daha iyi xperia ve iphone 50 gb bedava alan

işinize geliyorsa kullanırsın gelmezse kullanmazsın. Sanki dava açabileceğizde. Google microsoft vb. sanki bir şey olursa dava açın bize diyorlar.

Daha önce de sözleşme dğişikliği yapmışlardı sanırım evernote ta yapmıştı. Bende bıraktım bunları, sanki alternatif yok. Alırım wd disk kendi bulutumu kurarım.

microsfot (!) bilerek mi yazıyorsunuz

onedrive yada eski adıyla skydrive var windows phone ve htc li android kullananlar için iyi bir avantaj

gece gündüz onedrivedan bahsediyosunuz da insanları neden "copy" den haberdar etmiyorsunuz chip yanlı haber yapmayın lütfen

Yandex Disk + MEGA.CO.NZ ikisi mükemmel

Sen de yorum yaz