Değişmeyen iPhone gerçeği!

Yapılan bir araştırma, iPhone'lar hakkında değişmeyen bu gerçeği bir kez daha gözler önüne serdi!

  • Onur Seven
Gençler iPhone her zamankinden daha çok aşık!

Piper Jaffray tarafından altı ayda bir yapılan ve gençlerin farklı alanlardaki tercihlerini ölçmeyi hedefleyen "Taking Stock With Teens" araştırması gerçekleri bir kez daha gözler önüne serdi.

iPhone'un tüketiciler tarafından oldukça güçlü şekilde kabul edildiğini ortaya koyan araştırma, gençlerin yüzde 67'sinin iPhone tercih ettiğini gösterdi. Aynı zamanda gençlerin yüzde 74'ü bir sonraki telefonlarının da iPhone olacağı yönünde fikir beyan ettiler.

Bu rakamlar Apple'ın gençler üzerindeki pazarlama başarısını ispatlar nitelikte. Ya da diğer telefon markaları gençleri etkileme yönünde yeterince başarı sağlayamıyorlar.

Ankete dahil olan gençlerin yaş ortalaması 16 civarında. Bunlardan 2.700'ü ise üst gelir grubunda yer alıyor (hane geliri 107 bin dolar). Diğer grubun ortalama hane geliri ise 52 bin dolar.

Elektronik ve dijital dünya hakkında fikir beyan eden gençlerin en sevdiği sosyal ağ ise Instagram oldu. Bunu daha sonra Twitter, Snapchat ve Facebook takip ediyor. Tumblr ve Google+ ise gençlerin zihninde hemen hemen hiç yok gibi.

Video oyun konsolları hala gençleri cezbediyor. Bu gençlerden yüzde 73'ü yeni nesil konsol satın almak istiyor ya da zaten bir konsola sahip olduklarını söylüyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

İphone ve konsol(ps4) sahibiyim fakat bir sonraki nesile geçer miyim yahut başka alternatifler düşünür müyüm bilemem. İphone alma sebebim biraz merak biraz heves ps4 alma sebebim alternatifsiz olması(oynadığım oyunlar açısından). Sonuç iphone gelip geçebilir fakat playstation uzun süre kalıcı gözükmekte.

Çoluk çocuğa sorarsan tabi iphone diyecek. Facebook, twitter vs. vs. bunlardan başka birşey kullanmayan özentiler tabiki apple der. Susuzluk hiçbir şey, imaj herşey !!!

@12 Ocak 2016 14:33 sen ne kullanıyorsun androidciğinde merak ettim.

android benim oyuncağim gibi kerneli ile oynamadan duramam. o yüzden android ve açık kaynak

@12 Ocak 2016 21:48 Deşemediğim sistemde kendimi kafeste gibi hissediyorum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost