Dehşet verici bir icat geliştirildi

Dehşet verici bir icat: Avustralyalı yaşlı bir adam, kendi intihar robotunu geliştirdi...

  • Selim Öztürk
İntihar robotu

81 yaşındaki yaşlı bir Avustralyalı geçtiğimiz günlerde intihar etti... Sıradan bir haber gibi görünse de, hatta teknolojiyle ne ilgisi olduğunu düşündüren bir haber olsa da, işin altında çok ilginç bir detay yatıyor.

Yaşlı adam, intihar etmek için çok ilginç bir yöntem seçmiş. İnternetten indirdiği planların yardımıyla özel bir "intihar robotu" inşa eden Avustralyalı, bu robotu 22 mm'lik yarı otomatik bir silahı ateşleyecek şekilde geliştirmiş. Her şey hazır olduğunda yaşlı adam karşısına geçmiş ve robotu aktive etmiş. Sonuçta amacına ulaşan adamın kimliği gizli tutuluyor.

Dehşet verici bu olay aslında daha önce de bir çok bilim kurgu yapımında yer almıştı. En güzel örnek ise, hiç kuşkusuz 90'lı yılların hitlerinden biri olan Futurama serisi. Seride "Suicide Booth" adı verilen kabinlere giren insanlar (ya da robotlar), sedece 25 cent karşılığında özel bıçaklar yardımıyla intihar edebiliyordu. Ancak Avustralya'da yaşanan intihar olayı ne yazık ki sadece bir TV yapımından ibaret değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

bende bişi sandım ya ne de dehşet verici bir icatmış? intihar etmekte kullanılan ip bence daha dehşet verici bir içat .daha dehşetengiz.. :-))

yok artık..Adam Terminator Yampış :D

çoook dehşet verdi amanınnn

BU 2 HAFTA ÖNCE YAYINLANDI . BAYAT BİR HABER VE HİÇTE DEHŞET VERİCİ BİR İCAT DEĞİLM ZAMANIN DA DEĞİŞİK VERSİYONLARI VARDI SAYIN EDİTOR

niye kasmış da icat yapmış, kafasına sıksaymış direk

İnsanın kendini öldürmesi zor bişey olsa gerek, bu açıdan düşününce ve south park ta stan in dedesinin kendisini vuramaması ve bunu stan den istemesi, bu robot çok satar dedirtebiliyor.

Sonuçta amacına ulaşan adamın kimliği gizli tutuluyor.

Adamın adı Francis Tovey. Hiçte gizli tutulmuyor google dan aratsanız karşısınızda.

pisikopatmış

yahu o kadar kasmaya gerek yok. silahın tetiğine gecikmeli basacak bir mekanizma yeter. hatta silahın kendisi de yeterdi o ayrı mesele.

Ya saçmalık bir intihar için bu kadar uğraşa deymez. Ölmek istiyorsan gece yarısı çık tek başına dışarı 2-3 kişiye kabadayılık yap olsun bu iş :)

hani kemal sunalınn bii filmi varya kendine kiralık katill tutuyoo öleceğini öğrenip yağmurlu havalardaaa haftasonu öldürme falan diyoo belkii bu adamda öleceğini falan öğrenmiştir kötü bi hastalığı vardırr acı çekmeden ölmek istemiştirrr.......

BÖYLE BİR SAÇMALIK OLSA OLSA BİZİM ÜLKEMİZDE OLURDU DERDIM AMA O TEKNOLOJİYİ YAPACAK 80 YASINDAKI BIR TURK BILIYORSANIZ YAZABILIRSINIZ

savaşlarda başkasını öldürmek için yapılanlardan pek bir farkı yok

bana kalırsa haber yalan veya içeriği yalnış bilgilerlen insanlara sunulmuşne demek yani şimdi bir insan çalışıyor çalışıyor ve alacağı meyve kendini öldürüyo pek inandırıcı değil

Gerçekten dehşet verici...

koy karsına tüfegi tetigine bir mekanizma ayarla cek ipi gümm... allah rahmet eylesin :) bumudur?? bence budur:D

Çok korktum :O

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play