Dell Chromebook 11'i inceledik!

Hepsi birbirine benzeyen Chromebook'ların arasında Dell'in modeli neler sunuyor? Test ettik!

Çok iyi ses, berbat ekran, klavye

Çok iyi ses, berbat ekran, klavye

Chrome OS'teki resim düzenleme seçeneklerinin sınırlı olması biraz hayal kırıcıydı, ama Dell Chromebook 11 için bu iyi bir şey olabilir. Bu bulut-temelli laptopun ekranı, ekrandaki her şeyi mavileştirip, tüm renk dengesini mahvediyor. Düşük kontrast oranı da ekranın düşük kalitesine işaret eden bir durum. Arka ışığı ne kadar kıssanız da siyahlar grimsi bir tonda görünüyor.

Ekran sorunlu olsa da, hoparlörler şaşırtıcı şekilde kaliteli. Bu fiyat aralığındaki laptopların sesi genelde eski bir radyonun kalitesindeyken, Dell'in bilgisayarında ince ve kalın tonlar iyi bir Sennheiser kulaklıktaki kadar iyi duyuluyor. Yine de bas seviyesinin çok iyi olmasını beklemeyin.

Klavye

Çoğu Dell cihazda olduğu gibi, bu modelde de klavye hakkında söylenecek pek bir şey yok. Tüm tuşlar tam beklediğiniz yerdeler, ve garip şekilde konumlandırılmış bir shift veya tilde tuşu yok. Chrome OS ile yeni tanışanlar Caps Lock tuşunun olmayışından rahatsız olabilirler. Bunun yerine bir "search" tuşu var. Alt tuşunda tutup search'a basarsanız, tuş caps lock işlevini görüyor.

Trackpad'in boyutu, bir 11.6 inç ekran için mükemmel boyutta. Tıklamalar güzel bir sesle duyuluyor ve bazı ucuz modellerde olan kalitesiz tıklama hissi yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ne işe yarayacak bu

@16 Nis 2014 02:49 sen facebook gibi düşün hacı :D buda süper ötesi versiyon chrome-book.. :D duymadın mı yeni facebook işte :D

@16 Nis 2014 13:31 aklını kendin için harcasan nolurdu?

@16 Nis 2014 13:31 senin zekanda bir kardeşim var,seni ondan bile kıskanıyorumm!

var bizdede böyle ürünleri alacak akıllılar,

Uzak durulmasi gereken ürün elinizde patlar kisacasi bes para etmez.

Her isi internette olan adam için iyi ama fazla kısıtlı linux dağıtımlarından ubuntu bile fazlasını verir kullanmayı bilene ...

Buna vereceğim paraya kasa toplar oyunların anasını ağlatırım beee...

Bunu biraz arastirdim alacaktim baktim hersey kisitli googleden baska birsey kullanmayacaksiniz bunda oyle ayarlamislar .gerek yook at çöpe

Ucuz değilse boşuna incelemeyeyim. En iyi bilgisayar, en ucuz bilgisayardır. Bilgisayar daha satın alır almaz eskimeye ve değer kaybetmeye en yatkın olandır. Biraz Google Çeviri gibi oldu ama neyse, idare edin işte. Heh heh heh :))

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir