Dell'in yeni ürünü tam bir GPU barınağı!

Çift ekran kartı kullanmak size hala hayal gibi mi geliyor? Öyleyse bu canavara inanamayacaksınız...

  • Gökay Özbudak
16 GPU'luk canavar...
16 GPU rahatça barınabiliyor...

Ekran kartları bana hiçbir zaman yetmiyor diyorsanız, Dell'in hazırladığı ek PCI-Express kasanın 16 GPU birden alabildiğini ve çalıştırabildiğini size gururla söyleyebiliriz. Şirketin, PowerEdge C serisi makinaları için çıkardığı bu ek C410x kasa, doğrudan satılmıyor ama anlaşma yapılan firmalara veriliyor.

Kasanın içerisinde ön taraftaki soğuk bölüme yerleştirilebilecek 10 GPU slotu bulunurken, arkada tarafta daha sıcak kısma yerleştirilebilecek 6 GPU slotu bulunuyor. Ayrıca sekiz adet PCI-Express bağlantısı, 4 güç kaynağı girişi ve 8 adet de fan için alan bulunuyor.

Bir fiyat açıklaması yapmayan Dell'in bu ek kasayı, sismik işlemler yapan gaz ve yağ işindeki bir şirketin bilgisayarlarında tam olarak ne kadar GPU'ya ihtiyacı olduğunu bilmemesinden dolayı, özel olarak yaptırdığı söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ne yapacaksın 16 sini ya en fazla 3 yeter:)

perki yazılım ve ekrna kartlarının bu kadar GPU ya desteği var mı ?? istediğin kadar pci-express slotu koy destek var demekki :D

çok büyük grafik tasarımı işinlen uğraşan işletmeler için belkide o kadar çok ekran kartını zaten kullanamaz hiçbir sistem ki keza 12 çekirdekli işlemcileri ve 6 çekirdekli amd ve intel işlemcilerin kullanılamaması gibi normalde. sadece görüntü gösterisi bir işe yaramaz bu sistem.

gaz ve yağ işi yapan firmalara gün doğdu! hadi bakalım hayırlı işler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play