Dell Motorola'nın mobil bölümünü alacak mı?

Motorola mobil bölümünden vazgeçiyor. Dedikodular alıcılar kervanına Dell'in de katıldığını söylüyor

  • Ongun Batuhan Altan
Dell Motorola'nın mobil bölümünü alacak mı?

Motorola, beklentilerini karşılamayan mobil bölümünü satmayı planlıyor. Bilindiği üzere Motorola bir süredir yeniden yapılanma içindeydi ve firmada köklü değişiklikler oluyordu.

İşte bu noktada Dell, şimdiden Motorola'nın mobil bölümüne talip olmuş durumda. Henüz görüşmeler devam ettiğinden resmi bir açıklama yapılmıyor. Şayet Dell, Motorola'nın mobil bölümünü almayı başarırsa neler yapacağı merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

zamanında iridyum sistemi için bir onlarca uydu fırlattı. bu sistemin amacı uydu haberleşmesiyle dünyanın her tarafından ulaşılabilir olmaktı. fakat sistemin pahalı olması kullanıcıları çekmedi ve beklenen talebin çok altında kaldı. bundan motorola firması milyar dolarlarca zarar etti.
onun haricinde cep modellerinin kullanıcılar tarafından yeterince benimsenmemesinden dolayı da satışlardan istediği payı elde edemedi.
siemens de bu rekabete dayanamayarak mobil bölümünü benq ya satmıştı.
mobil sektöründe ergonomi ve fiyat gibi çok belirleyici kriterler var. bunlar pazar payını belirliyor. bu dengeyi tutturamayanlar maaleseg bu makus kaderi paylaşıyorlar. üzüldüm motorola adına...

dell bilgisayar sektöründe ne yaptı ki telefon işine ne yenilik getirecek ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play