Dell şimdi de ucuza laptop sattı, yanlışla...

Yanlışlıkla 15 dolara monitör satan Dell, işin içinden çıkamadan daha büyük bir hataya imza attı...

Dell şimdi de ucuza laptop sattı, yanlışla...
Sitede fiyatı normalin dörtte biri olunca sipariş yağdı

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberde, Dell'in 150 dolarlık monitörleri Tayvan'da yanlışlıkla 15 dolara sattığından bahsetmiş, bu hatanın çözümü için yollar aradığını söylemiştik. Ve nihayet PC devi Tayvan internet mağazasını geçici olarak kapattı. Sipariş verenlere de paralarını geri alabilecekleri kuponlar dağıtıldı. Bu kuponlardaki rakamlar yukarı yuvarlandı ve Dell'in online alışveriş sitesi tekrar açıldığında kullanılabilecekler. Şimdi sorunu Tayvan'ın çeşitli tüketiciyi koruma ve ticaret komisyonlarıyla çalışarak çözmeye çalışıyor.

Üstelik yaşananlar sadece monitör vukuatı ile sınırlı kalmadı. LCD monitör olayını Dell Latitue E4300 dizüstü bilgisayarın fiyatında yapılan yanlışlık izledi. Normalde 2.100 dolara satılan E4300, 563 dolara satıldı. Yine dev siparişler verildi ve problem büyüdü. Tayvan'ın Dell'den verilen fiyatlara uyulması istemesi ise sorunu daha da içinden çıkılmaz bir hale soktu.

Ve sonunda üst üste gelen hataların bedeli ağır oldu. Dünya'nın en büyük ikinci PC satıcısı Dell, çarşamba günü özür dilediyse de kurtulamadı. Her yıl Tayvan'dan 10 milyar dolarlık bilgisayar parçası alan Dell'e Tayvan hiç acımadı. Taiwan Fair Trade Commision, Dell'e 759.000 dolarlık bir ceza kesti. Ancak esas sorun tüketici güveni ve Dell'in imajı açısından yaşandı.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Hiç de bile Dell iyi bir firmadır . Hata yaptı diye de bedavaya dağıtacak değildi mallarını ,ayrıca taiwan'ın cezası da çok ağır .

bence dell de fiyatlari belilrleyen calisanlardan biri giciklik olsun diye bilerek boyle yanlis giriyor fiyatlari:)komedi ya:)

Helal olsun Tayvan'a. Bizimkiler örnek almalı. Aynı şey KVK'nın sitesinde de olmuştu. 3 tlye Nokia N73 satıyorlardı bi ara ancak sonra hata oldu özür dileriz demişlerdi...

Dell için üzüldüm inşallah iflas eder :D phauhah

Bence DELL'in başındakiler bir matematik kursuna yazılmalılar bir an önce.

Dell bu gidişle batacak :D bundan sonra hergün Dellin sitesini kontrol edeceğim:D

Çalışanlardan birisi gıcıklık olsun dıye yapıyordur.

çalışanları DELLirmiş olmalı :))

nerde bizde o şans. bahtsız bedevi olduk buralarda

bız deger fiyatına alabılırsek onada sukrederiz...bize gelınce uyanırlar...western88

Türkiyede olsa olsa ancak Fiyatlar yukarı doğru yanlış olur. ondada özür mözür dilemezler :) Almasaydın der çıkarlar :P. Düşük fiyatta ise milletin paraları yanar ürünü vermezler

Bence sürümden kazanırlar:D:D:D

1 haftada acayip reklam yaptı ama orasını düşünen yok. biraz reklam kokusu alıyorum ama pahalıya patlamış ceza yiyince

aynı olay razer da olmuşdu site hatası yüzünden ürünler yüzde 90 indirimli satılmıştı razer müşteri memnuniyeti için ürünleri göndermişti

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir