Dell SX2210XT: Win 7'nin ilk askerlerinden

Windows 7'nin çoklu dokunmatik özelliklerinin hakkını verecek bir monitör... Detaylar burada...

  • Halil Mollaoğlu
Dell SX2210XT: Win 7 için çoklu dokunmatik monitör
Dell SX2201XT: Çoklu dokunmatiği destekleyen monitör.

Dell çoklu dokunmatik yönetimi destekleyen monitörü hakkındaki detayları açıkladı. Dell SX2210XT ismindeki monitör 21,5 inç büyüklüğünde ve Windows 7 altında çoklu dokunmatik desteği sunuyor.

Firma çözünürlüğü 1920 x 1080 piksel olarak belirtiyor. Tepki süresi 2 milisaniye, kontrast oranı ise 1000:1. Ayrıca cihazın 2 Megapiksel tümleşik webcam'i ve bir mikrofonu var.

Dell ürünü destek web sitesinde henüz resmi olarak doğrulamadı; fakat cihazın spesifikasyonları ve kutu içeriği görülebiliyor.

Cihaz kısa bir süre önce Dell'in ABD internet mağazasından temin edilebiliyordu. Fiyatı ise 470 Dolar olarak belirtilmişti. SX2210XT'nin Avrupa'da ne zaman çıkacağı şu an için belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

dokunmatik monitörler yayılırsa 10-15yıl içinde mouseların sadece oyunlar için var olacağını söyleyebiliriz.Çünkü ofislerde mouse a gerek kalmayacak tasarımcılar ve grafikerler içinde monitörlere uygun kalemler imdatlarına yetişse geriye bir tek oyun sektörü kalıyor

bu monitörü apple yapsaydı tam bi olay olurdu :)

ekranın dokunmatık olsa bıle dokunmam falza parmak ızı olur ığrenc vıcık vıcık yağ kir mouse foreverrrrrrrr logitech g9

suan kullandigim ho w2207h hdmi monitorumu 550 $ a aldim 15 ay once keske 470dolara bu monitor bide tr ye gelebilse ne gusel olurdu demi tr de 2 milyara satarlar ne aci..

Video: Dell Precision M4400, ne alaka?

Biraz mantıklı olun.Mouse kullanırken kolunuz yüzeyden destek alarak uzun süre yorulmadan çalışmanıza olanak veriyor.Dokunmatik ekranları uzun süre kullanmak işkence.Ayrıca mouse klavyenin yanında.Öbür türlü kolu indir-kaldır.

fiyatı çok iyi gerçekden görünce inanamadım. 1 yıl önce multitouch ürünler bu kadar hızlı hayatımıza gircek deseler inanmazdım.

windows 7 nin tek başarısı multitouch teknolojisini masaüstüne getirmiş olması.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play