Dell yeni kurumsal çözümlerini tanıttı!

Teknoloji devi, iş gücüne yönelik yeni teknolojilerini gün ışığına çıkarttı! İşte bu yeni çözümler.

Dell Türkiye, 22 Nisan'da Bebek Chilai'de düzenlediği bir toplantıyla en yeni kurumsal çözümlerini tanıttı. Değişen iş gücünün işle ilgili yazılım, uygulama ve verilere her an, her yerde erişme gereksinimlerine cevap vermek için dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ve iş istasyonlarını da içeren yeni bilgi işlem çözümleri görücüye çıkarıldı.

2013'e kadar dünyadaki işgücünün üçte biri mobil hale gelecek

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Dell Türkiye Kurumsal Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Murat Mediçeler, çalışanların işle ilgili veri ve uygulamalarla bağlantı kurma, bu veri ve uygulamalara erişme yöntemlerinin hızla değiştiğini söyledi. "İşgücü her geçen gün daha dağınık ve global hale geliyor. IDC, 2013 senesine kadar dünyadaki iş gücünün üçte birinin mobil hale geleceğini öngörüyor. Biz de Dell olarak hem kurumsal hem de bireysel tarafta sunduğumuz ürünlerle Türkiye'nin önemli bir oyuncusu durumundayız" diyen Mediçeler Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yer alan Türkiye'nin Rusya ile beraber bölgedeki en önemli iki ülkeden biri olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl kurumsal tarafta satışların 3 katına çıktığını ifade eden Mediçeler, aynı şekilde server tarafında da ürün satış adetlerinin 3 katına çıktığını belirtti; "Geçen yıldan bu yıla satışlarımız yüzde 100 oranında arttı ve son çeyrekte Dell olarak notebook pazarında 2 numaraya yükseldik. Bundan 2 yıl önce Dell ilk 10'da yer almıyordu; server tarafında 3. sıradayız yüzde 10'un üzerinde bir pazar payımız var, notebookta da aynı şekilde yüzde 10'un üzerinde bir pazar payına hakimiz. Yatırımlarımızın meyvelerini topladık ve yatırımlarımıza sürdürmeye devam edeceğiz".

Burak Ereren'in açıklamaları

Toplantida Intel prosesörlü yeni Dell Latitute serisini tanıtan Dell Gelişen Pazarlardan Sorumlu Pazarlama Müdürü Burak Ereren, yeni çözümlerin işletmelere daha fazlasını yapmak için güç vererek tasarım, yönetilebilirlik ve güvenlik açısından çıtayı yukarı taşıdığını söyledi. Baştan aşağı değiştirilmiş bu yeni çözümler, son kullanıcılara BT'yi doğru düzeyde kontrol imkanı sağlarken, daha fazla verimlilik sunuyor.

Yeni çözümler Dell Latitude E5420, E5520, E6320, E6420, E6520, E6420 ATG dizüstü bilgisayarları içeriyor. Dell, ayrıca Dell OptiPlex 990, 790 masaüstü bilgisayarları ve OptiPlex Küçük Biçim Faktörü Hepsi bir Arada çözümünü de sunuyor. Dell'in yeni çözümleri arasında, Dell Precision T1600 masaüstü iş istasyonu ile Dell Precision M6600 ve M4600 mobil iş istasyonları da yer alıyor. E-6520, E-6320, E-6220 ve E-5520 ise basın mensuplarına deneyimletilmek üzere toplantıya getirildi.

"Yeni Latitude ailesi 100'den fazla tasarım değişikliğini ve artan güvenlik ve yönetilebilirlik talepleri gibi değişen iş ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir dizi yeni özelliği barındırıyor. Tepeden tırnağa tamamen yenilenmiş tasarımı, olağanüstü düzeyde gelişmiş güvenlik, uzaktan veri silme ve ani düşürmelere karşı Serbest Düşüş Sensörü sayesinde en güvenli ve en yönetilebilir aile, Latitute serisi" diyen Ereren Işgücünün yapısı gelişmeye devam ettikçe, Dell'in de getirdiği çözümlerle, hem BT kuruluşlarının hem de son kullanıcıların seçtikleri cihaza bakılmaksızın verimliliğin ve üretimin artırılacağını söyledi.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Dell, performans, kalite ve fiyat açısından şu an pazarda en iyi durumda. Özellikle sunduğu performansa karşılık önerilen fiyat gerçekten çok makul. Diğer markalarla kıyaslama yapabilirsiniz bu konuda ve fiyatın gerçekten çok cazip olduğunu göreceksiniz. Firma piyasadaki kötü dell algısını ortadan kaldırmak için sanırım böyle bir yola başvurdu ve bence de meyvesini almaya başladı..

Daha gecen hafta 38 adet Optiplex 990 aldim su ana kadar 4 tane kutu actim ve ilk dordude problemli cikti. Problemin biri dizayn meselesi ve normal 990da DVDRW acilmiyor veya zor aciliyor. problemin nedeni uzun vida kullanilmasi. Digerleri SFF olan modeller ve birinde on SUB portlarin tamami calismiyordu degistirildi. 3. makinenin toplama asamasinda fabrikada hasar aldigi ve HDD SATA kablosunun tasiyici kasa tarafindan kesildigi goruldu. 8 ay oncede 39 adet Optiplex 980 SFF almistim onlardada bir suru problemle karsilastim. Resmin butunu bana DELL'in kalite kontrol departmanin olmadigi izlenimi veriyor yoksa bu sekilde makineler gonderilmemeli.
Bir diger kurumsal cozumsuzluk ornegi ise 9 ay once kurulum dahil olarak aldigim MD3200i iSCSI cozumszuluguydu. Nihayet 9 ay onlarca git gel ve webex baglantisindan sonra cihazi kullanmaya basladik. Bu da bana DELLin kurumsal bazda bir cok seye hazir olmadigini gosterdi. Gelen teknisyenlerin ekrana bos gozlerle bakip donmalari Windows 2008 R2 ortaminda ilk defa implementation yapmalari DELLin kabahatinden baska bir sey degildir. Yer Avustralya.
DELLin iki avantaji var biri HP ve IBMe gore cok daha ucuz olmasi ve 5 yillik garanti suresi.

dell benim için her zaman sorunlu bir makinadır

Sen de yorum yaz