Demokrasi savaşçısı Android!

Google'ın eski CEO'su Schmidt, Android'in bir gün dünyayı kurtaracağını iddia etti!

  • Zeynel A. Öztürk
'Öldüler çünkü 500 yıl önce hayattaydılar'
Schmidt'e göre iletişimi yasaklamak ancak kısa vadede bir çözüm getirebilir

Google'ın şu an yönetici başkan rolündeki önceki CEO'su Eric Schmidt, Google'ın Londra'daki Big Tent etkinliğinde Android hakkında çarpıcı olduğu kadar şaşırtıcı bazı açıklamalarda bulundu. Schmidt'e göre Android ve Moore kanunu bir araya gelerek bozuk ve otoriter yönetimleri aşağı indirecek.

'Geçen senenin Android akıllı cebi, bir sonraki senenin eski cebidir' diyen Schmidt, bunu Moore kanununa bağladı. Kalabalığın sorularına yanıt veren Schmidt, batılıların tembel bir hale geldiklerini ve özgürlük için savaşan insanları unuttuğunu söyledi ve artık klasikleşen tarzına şu sözlerle devam etti: 'Bu insanlar kahramanlardı. 100 veya 500 yıl önce hayattalardı ama artık öldüler. Ama geleceğin kahramanlarına da yol açıp demokrasinib gelişmesini sağladılar. Her yeni Android cep de bir süre sonra ölüyor olabilir ama teknoloji dünyasına demokrasiyi getiriyorlar'.

Schmidt, iletişimi sınırlayan devletlerin bunu kendi zararına yaptıklarını söyledi. Bu tür hareketlerin bir süre başarıya ulaşabileceğini, ancak sonuç olarak başarısızlığın kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.

Schmidt, bir bölümü Picasa hizmetinde kullanılan yüz tanıma özelliği için genel bir veritabanı oluşturulması hakkındaysa 'ihitmali düşük' sözlerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

peki an itibarı ile adobe ürünlerine ve bazı uygulamalara (flashplayer) türkiyeden erişilemiyor onada bir açıklama getirseymiş..

android dünyayı kurtarmadan önce sanal makina olayına bir çözüm bulsun sistem kaynaklarını tüketiyor ve performansı ve pil tüketimini arttırıyor

Maalesef Schmidt'e katılmıyorum. Gelecekte Apple veya Google'ın SkyNet'e dönüşmesinden korkuyorum.

Demokrasi demek kullanıcıların bilgilerini toplamaksa demokrasiye en çok katkı sağlayan şirket googledir. Buna ne şüphe.
Biraz da havalara girme durumu sezinliyorum. Bir anda mobil işletim sistemi piyasası nın devi olmak googleyi fazla havalara sokmuş. Arama motoru yeniliklerini ikinci plana ittiler. chrome ve androidden başka bir şey gürmüyor gözleri. Bing karşısında geri kalmaları fazla uzak değil.

androidler su haliyle bile dunyada bi cagi baslatti. linuxu herkesce kullanilabilen standart bisey haline getirdi telofanlar icin. bu gelecekte cok seyi degistiricek.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play