Denemeye değer bir giriş ekranı: Atom

Android'li cebini aldığı günden beri aynı ekranı görmekten sıkılanlara, çok farklı bir önerimiz var!

  • Zeynel A. Öztürk
Denemeye değer bir giriş ekranı: Atom Launcher

Android'in önemli özelliklerinden bir tanesi, giriş ekranınızı tamamen farklı bir "launcher" ile değiştirmenize izin vermesi. Google Play'de GO Launcher'dan Nova Launcher'a birçok farklı alternatif giriş ekranı bulmanız mümkün. Bu yazımızda ise size Atom Launcher'ı tanıtmak istiyoruz.

Atom Launcher'ın sayısız işlevi arasında en çok önceki giriş ekranınızdaki simgeleri yenisine aktarabilme, yeniden boyutlandırılabilen klasörler, harika widget'lar ve görsel ayarlarınızı değiştirmenizi sağlayan gizli bir dock çubuğu bulunuyor.

Launcher'ın eski launcher'ınızdaki simgeleri alabilme işlevi iyi bir biçimde çalışıyor: Simgelerinizin aynı konumda, aynı yerde durduğunu görmek oldukça hoş.

Atom'un öne çıkan işlevi, klasör yönetimi. İstediğiniz genişlikte ayarlayabildiğiniz klasörler, uygulamalarınızı derli toplu tutmakta oldukça başarılı.

Atom Launcher widget'lar ve temalar ile gelmiyor, bunun için iki ayrı yardımcı uygulamayı yüklemeniz gerekli. Ancak bu, launcher'ın hafif olmasını sağlıyor. Temaların çok güzel olduklarını söylememiz güç, ancak widget'lar bizce gayet iyiler. Dahası giriş ekranınıza widget eklemek, sadece birkaç dokunuşla halledebileceğiniz bir iş.

Atom Launcher'daki "gizli dock" ise düşündüğünüz gibi uygulamaları çalıştırmaya yaramıyor. Launcher'ın en dikkat çekici işlevlerinden biri olan bu dock ile duvar kağıdınıza ve giriş ekranınıza çeşitli efektler uygulayabiliyorsunuz.

Google Play bağlantısı: Atom Launcher

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Gerçekten adam gibi baştan aşağı bir konsept değişimi istiyorsanız Smart Launcher'dan başkasını önermem. CHIP nasıl oluyor da Smart Launcher'ı görmüyor anlamıyorum.

Widget ve tema eklemek için hangi programın gerekli olduğunu da yazmanız gerekirdi

Widget ve tema eklemek için hangi programın gerekli olduğunu da yazmanız gerekirdi

Widget ve tema eklemek için hangi programın gerekli olduğunu da yazmanız gerekirdi

bence bu 4.1.2 ye göre daha değişik 4.1.2 yi tercih ederim :D

androidi yenilemek istiyorsanız gidin iphone alın

NEXT Launcher satın alın bambaşka bir arayuz deneyimi sunuyor..

dodol launcher veya nova launcher en iyileri bana göre

bıktım şu launcherlerden lanet android düzgün birsey yapsaydı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play