Destiny'den 500 milyon dolarlık tarihi çıkış!

PlayStation ve Xbox'un en çok beklenen oyunlarından biri, müthiş çıkışıyla tarihe geçti!

  • Zeynel A. Öztürk
Çıktığı gibi 500 milyon dolarlık kopya sattı!

Yeni bilim-kurgu aksiyon oyunu Destiny, Activision Publishing'in yaptığı açıklamaya göre çıktığı gibi 500 milyon dolar değerinde satış yapmayı başardı. Böylece oyun, tarihe geçecek bir çıkışa imza attı.

Yayımcının ana firması Activision Blizzard'ın CEO'su Bobby Kotick, yaptığı açıklamada Destiny için yapılan dünya çapındaki perakende ve toplu siparişlerin değerinin 500 milyon doları aştığını söyledi. Oyunun geliştiricisi Bungie, yaklaşık 7 sene önce Microsoft'tan ayrılmış ve Activison Blizzard ile bir araya gelerek Call of Duty gibi popüler oyun serilerini devam ettirmişti.

Activision Publishing yöneticisi Eric Hirshberg ise yaptığı açıklamada "Destiny'ye yaptığımız yatırımların ve ona olan inancımızın bize geri döneceğinden emindik" dedi ve ekledi: "Ancak bunu ilk gün yapacağımıza çoğu kişi inanmamıştı." Hirshberg, "en önemlisi Destiny, oynamaktan vazgeçemeyeceğiniz bir oyun" diyor.

Activision, bu tarihe geçen çıkış birlikte oyunun "bir sonraki milyar dolarlık marka"ya dönüşeceğine olan inancını güçlendirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

oyunun yapımcı microsoft tan ayrılmış demek ki bu yüzden halo ya benziyordu resemen çakma halo olmuş

@14 Eyl 2014 21:14 O güzel aklına göre ne kadar rpg, fps varsa haloya benziyor zaten !

Beyler oyunu gordum cidden bence kotu bir oyun olmus daha hos cekici bi oyun bekliyordum mass effect gibi ama bildiginiz sci-fi call of duty olmus cod da zaten artik ucan adamlar rovotlar derken o hale geldi ama neyse bence oyun hic bu kadar abarttiklari gibi degil bana biraz reklam kokuyor bu haberler

500 milyon dolar oyun dağıtıcılarına verilen rakam, henüz satılamış kutular da dahil

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play